Právě je 10 pro 2018 04:03

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 propojení PC s LCD TV 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek propojení PC s LCD TV
Mám takovej dotaz, mužu propojit PC s LCD TV abych PC používal jako přehrávač? moc tomu nerozumím tak nevim jestli to jde a jestli tam nebudou nějaký ztráty na vzdálenosti asi 5m mám tuhle telku
http://www.elektro-garden.cz/produkt/lcd-televize-philips-32pfl5522d/12/

a tuhle grafiku
http://www.compos.cz/?cls=stoitem&stiid=103111

co potřebuji k tomu aby mi to chodilo, díky moc.

13 čer 2008 14:24
Nejukecanější
Nejukecanější

Příspěvek Re: propojení PC s LCD TV
do televize povede hdmi a z PC pujde digital, ovsem jak to propojit, to uz ti musi rict nekdo jinej, jinak staci pripojit a PC se normalne bude chovat :) ovsem musi ti grafika zvladnout royliseni aby se na to dalo divat :wink:

13 čer 2008 14:36
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

rozlišení budu ještě muset v tý grafice nějak nastavovat?

13 čer 2008 14:41
Nejukecanější
Nejukecanější

LCD televize je to same co LC monitor akorat mi pripojeni na prijimani signalu skrze antenu, monitor je konstruovan pouze pro PC a je v nem moznost pripojeni zpravidla pres VGA, pripadne digitalni vstup, na televizi philips je HDMI, scart, S-video a podobny, pres scart a svideo bz to slo takz, ale podle me je to pro HDTV a podobne formaty pomale, HDMI je pro to uzpusobbeno, staci jen sehnat kabel pro digital/VGA s jednim koncem a s druhym HDMI a kdyz pripojis tak se ti bude LCD televize chovat jako monitor, nastaveni rozliseni provedes jako u normalniho monitoru, ale nejsem si jisty jestli to ta grafika zvladne, taky ji mam, i podobnou televizi ale nemam potrebu to zkouset, kazdopadne jet by to melo, ovsem nevim jak bude stihat grafika HDTV a podobne formaty, normalni DVD na tom prehrajes bezproblemu, s rozlisenim by nemel byt problem, pokud ano tak stahnout nejnovejsi ovladace.

13 čer 2008 14:50
COD 4 admin

Koupis si potrebnou delku HDMI kabelu (asi tech 5m) a takovouto redukci. Kabel pichnes do telky a druhy konec pres redukci do DVI na gr. karte PC. Muzes koupit i tento kabel bez nutnosti redukce, ale je drazsi, nez vyse uvedene kombo.
Nevim, jak se chovaly starsi nVidie, ale teoreticky bys nemel mit moc problem s nastavenim - signal vedes digitalni (teoreticky zadne ztraty) a grafika by se ti mohla nastavit skoro sama.

Kazdopadne to nejdriv propoj a pak se ozvi, jak snazeni pokracuje.

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby

Obrázek

13 čer 2008 14:57
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

RE5PEKT píše:
LCD televize je to same co LC monitor akorat mi pripojeni na prijimani signalu skrze antenu, monitor je konstruovan pouze pro PC a je v nem moznost pripojeni zpravidla pres VGA, pripadne digitalni vstup, na televizi philips je HDMI, scart, S-video a podobny, pres scart a svideo bz to slo takz, ale podle me je to pro HDTV a podobne formaty pomale, HDMI je pro to uzpusobbeno, staci jen sehnat kabel pro digital/VGA s jednim koncem a s druhym HDMI a kdyz pripojis tak se ti bude LCD televize chovat jako monitor, nastaveni rozliseni provedes jako u normalniho monitoru, ale nejsem si jisty jestli to ta grafika zvladne, taky ji mam, i podobnou televizi ale nemam potrebu to zkouset, kazdopadne jet by to melo, ovsem nevim jak bude stihat grafika HDTV a podobne formaty, normalni DVD na tom prehrajes bezproblemu, s rozlisenim by nemel byt problem, pokud ano tak stahnout nejnovejsi ovladace.

áááhááá, děkuji ti velice pán velkomóžný :dikec2:

13 čer 2008 15:03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

moc moc děkuji po snažení se ozvu :D

13 čer 2008 15:05
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

tak jsem to propojil a byl jsem mile překvapen funguje to jako dva monitory vedle sebe, jen nevím jaký rozlišení u té LCD TV v PC nastavit abych měl celou plochu zobrazenou, horní a spodní okraje se mi schovávají.

17 čer 2008 20:49
viz tebou nahozený link...
Citace:
Podporovaná rozlišení
> Počítačové formáty
> Rozlišení - Obnovovací frekvence
> 640 x 480 - 60, 72, 75, 85 Hz
> 800 x 600 - 60, 72, 75, 85 Hz
> 1024 x 768 - 60, 70, 75, 85 Hz
> Formáty videa
> Rozlišení - Obnovovací frekvence
> 640 x 480i - 1Fh
> 640 x 480p - 2Fh
> 720 x 576i - 1Fh
> 720 x 576p - 2Fh
> 1280 x 720p - 3Fh
> 1920 x 1080i - 2Fh
> 1920 x 1080p

otázka je, jak se to chová... jestli to obraz roztahuje nebo máš černy okraje... nicméně bys mohl zkusit přes Power Strip nastavit grafárně rozlišení v poměru 16:9....

17 čer 2008 20:57
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

mno tak jsem si na sráč rozesral grafiku, nechám to na odbornikoj, ještě se eptám jak je to se zvukem ten se zapojuje kam na tv? děkuji.
:lol:

17 čer 2008 21:58
Nejukecanější
Nejukecanější

HDMI zvuk prenasi, VGA ovsem ne, skusil bych to pres s-audio do nejake lepsi zvukovky, snad by to melo takto fungovat, ted otazka jestli ten digital na grafice umi prenaset zvuk :lol:

17 čer 2008 23:03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

no mám něco takového http://www.lestra.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=269 ale zvuk to nepřenáší :?

18 čer 2008 11:09
Nejukecanější
Nejukecanější

no hele, pokud budes met PC vedle te TV, tak bych neresil zvuk pres celkem nudne repro od TV, ale zainvestoval
http://expresobchod.cz/Main.ASPX?CLS=PRODUCT&PRO_ALL=t7900&OK=Hledej
http://expresobchod.cz/Main.ASPX?CLS=PRODUCT&PRO_ALL=audigy&OK=Hledej
presne tohle mam a jsem nadmiru spokoje, navic 7.1 ti nahradi domaci kino, mam pocit ze tohle reseni by bylo lepsi :wink: prece jen by jsi stejne casem zjistil ze ten zvuk je o nicem v porovnani s obrazem

18 čer 2008 11:31
COD 4 admin

@respekt: ty voe, co to meles? Mohl bys mi ukazat, co to je to "s-audio"? :D

@vincekpiskor: do TV zvuk nedostanes (urcite ne pres ten kabel co sis poridil). Kdybys mel kabel HDMI-HDMI a redukci na DVI (ted mas DVI-HDMI natvrdo :(), tak se dalo uvazovat o vymene graf. karty vyhledove.

Vysvetlim proc:
1) HDMI je pro digitalni spojeni - obraz i zvuk.
2) pres DVI posles pouze obraz
3) Ati ma novejsi grafiky (nektere) s HDMI vystupem, vnitrne propojis s integrovanou zvukovkou a pak muze jit po HDMI obraz i zvuk. idealni stav

Takze se soucasnym tvym vybavenim do TV zvuk digitalne neposles!
Mas alternativy - digital vs. analog

1) digital: potrebujes externi DD / DTS dekoder a zesilovac (nebo AV receiver), repro :), zvukovku s digitalnim vystupem (S/PIDF pravdepodobne coax.), obycejny koax kabel - 1xcinch-1xcinch.
jednoznacne nejlepsi zvuk jaky muzes ziskat :)
2) analog: potrebujes zesilovac s analog. vstupem (treba i levna hi-fi vez), kabel 2xcinch-1xjack (jack do zvukovky), jakoukoli zvukovku.
minimalni investice, zvuk vsak nic moc

ad rozliseni) zkus si nastavit jiny rezim (na Ati se to jmenovalo "extended desktop"), mela by byt snad i na nV moznost, na TV posilat pouze video na celou obrazovku. Dalsi vyhodou bylo, ze jsi mohl mit na kazdem zobrazovadle jine rozliseni (nativni pro dane zarizeni). Zkus si s rezimy v ovladacich pohrat, bohuzel to na nV nemam vyzkousene, takze vic neporadim.

Edit: respekte fakt vic cti, chtel kabel HDMI-DVI aspon 5m! Myslis, ze ma kompl hned vedle TV? :itchy:

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby

Obrázek

18 čer 2008 11:43
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

jj díky moc, ten zvuk snad vyřeší genius 5,1 napojený na zvukovku dnes už to nestojí majlant, a to rozlišení jde nastavovat každý monitor zvlášť tak si s tím ještě pohraju a uvidím zatím se mi to podařilo aspon vrátit tak jak to bylo :dikes:

18 čer 2008 13:15
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další