Právě je 18 čer 2018 21:57

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 RADA-koupe noveho PC 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek RADA-koupe noveho PC
Cauvec lidicky.. chci si koupit novy PCcko ale nez se do toho vrhnu po hlave chtěl bych nejaky rady atd. Chvilku to potrva nez si ho koupim skrz brigosku ale aspoň budu mit vic casu poklábosit o nejakych sestavách.. Budu moc rad za rady. Jinak zatím jsem se dival na sestavy od Barbone samozrejme GAME.. Kdyby někdo mel pc této znacky tak bych byl rad jakej a jak je s nim spokojenej, nebo třeba radu co by byla dobra koupe a co uz třeba zbytecnost:) diky moc

14 srp 2013 17:31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek Re: RADA-koupe noveho PC
Phlavne na hrani když zvladne poradnou hru tak aji prehrat film xD (sranda) a cenova relace ještě nevim presne.. podle toho jakej si vyberu tak dlouho budu setrit :D:D

14 srp 2013 17:37
Moderátor
Moderátor

Tak konecne som si nasiel cas odpisat ti. Ako sme sa bavili uz v shoutboxe, idealka by bolo kupit "skladacku" kde kazda komponenta je peclive vybrana a bude vyvazenou sucastou stroja.

No ako si uz spominal, sam sa do skladania pustat nechces a znamy co by ti to aj poskladal nema cas kvoli studijnym povinnostiam. Ako jedna z moznosti je kupit danu zostavu uz poskladanu. (Kazdy solidny eshop totiz ponuka Gamer zostavy s celkom solidnymi komponentami, i ked vysledna cena nezodpoveda realite - samozrejme su do toho zahrnute aj ine naklady)

Dalsia a podla mna (v danu situaciu) najlepsia volba je objednat si komponenty a nechat si priamo vyskladat zostavu tam, pripadne v certifikovanom servisnom stredisku (s ktorym ma trebars eshop nejake zmluvne partnerstvo napr. na servis a pod.)

Dalej - neviem aky eshop preferujes, resp. ci to budes kupovat niekde s okolia. V CZ (IT) e-shopoch sa moc neorientujem, ale tipujem, ze TOP preferovane budu Alza.cz, CZC.cz. (ktomu si este neuviedol cenovu hranicu a ci sa bude jednat len o "bednu" alebo komplet set tj. monitor,klavensica,mys ... )

prva alternativa: (i ked trocha predrazena)

http://www.czc.cz/czc-hraju-si-h114-i7-3770-8gb-128gb-1000gb-660gtx-w7hp/114737/produkt?q-category-id=fntvufjs1cgqub40sd511sint5&q-c-0-f_2025812=sNVIDIA+GeForce+GTX+660

Obrázek

dalej:

http://www.alza.cz/alza-gamebox-haswell-d457620.htm

Obrázek

O nieco lepsia alternativa s Intel 4 generaciu a najnovsiou GF 7xx radou. Cena sice nieje bohvieco a naviac tam neuvadzaju znacku zdroja, co moze byt kamen urazu, lebo setrit sa mohlo prave tam.

*Ale tieto zostavy ktore som uviedol su len ako tak pre inspiraciu a ber to s rezervou. Skladacku ti nemozem vystavat ak neviem konkretne info a cenovu hladinu.

17 srp 2013 21:01
Administrátor
Administrátor

Asi takhle :

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1KGO011SGB011Y0R011FQP011YXR011Z43011PPB011SDA011UH9010TUO01188U011QL201

Case si vyber sam podle vkusu, nevim co se ti libi. Pokud chces blej nezapomen vymenit DVD mechaniku za bilou.

S timhle mas na 10let klid.

18 srp 2013 12:50
Administrátor
Administrátor

Jo a urcite si to sloz sam nebo se poptej nekoho znameho kdo to umi. Skladani ve firmach nebyva nic moc. I kdyz pokud ti nepujde o low noise vec asi ti to muzou poskladat i u dodavatele komponent (jen bych si to pak cely znovu zkontroloval)

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=8765069#p8765069

18 srp 2013 13:00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

ok ok jinak cenove bych to bral tak třeba kolem 30k ciste jenom bedna bez monitoru atd atd

18 srp 2013 14:25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Tomasek1234 píše:
Jo a urcite si to sloz sam nebo se poptej nekoho znameho kdo to umi. Skladani ve firmach nebyva nic moc. I kdyz pokud ti nepujde o low noise vec asi ti to muzou poskladat i u dodavatele komponent (jen bych si to pak cely znovu zkontroloval)

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=8765069#p8765069

ted jsem to procetl a masakr

18 srp 2013 14:34
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Jinak tady mi něco psali ještě jinde.. kdyztak se na to podivejte a reknete jestli je to dobry nebo ne.. ja tomu totiž fakt neroumim a nevim jestli je to dobry nebo ne sam na to nemam diky moc.. v 1 a 2 je myslim jen rozdil v grafice

1

2 jinak tady k te dvojice ještě psali + http://www.czc.cz/msi-n770-lightning-2gb/130129/produkt

3

4- http://www.czc.cz/f7b1oasbf0jti96818h83dsmee/seznam

18 srp 2013 14:58
Moderátor
Moderátor

Rozdiel medzi Intel 3xxx radou (Ivy bridge) a 4xxx radou (Haswell) je minimalny. Procesory tejto nasledujucej generacie su vykonnejsie od svojich predchodcov o 4-6%.

Haswell ale uz pouziva novy socket 1150 (narozdiel od 3xxx rady Ivy bridge 1155)
Pozor niesu navzajom kompatibilne. Socket 1155 je uzavreta kapitola. Nahradza ho prave spominana 1150. Hlavnou vyhodou u Haswell procakov je silnejsia igpu, inak sa takmer nic nezmenilo, stejna architektura (22nm) stejne dodrbane IHS. (tj. moc na pretaktovanie sa nehodi) Majitelom Ivy bridge je v zasade nanic. Ale bolo by blbe kupovat staru architekturu. I ked 3xxx rada je v dopredaji a ceny klesaju.

U grafickych kartiet tiez vol novu radu. GF 760/770 (ti) su vybornou volbou do herneho stroja, Radeon HD 8xxx zatim v nedohladne a starsiu generaciu neber. Osobne som ale za Nvidia. :wink:

Tu Zotac AMP co si uviedol je spicka. Od Zotacu prave AMP verzie su najvyssie taktovane. Su to vyberove karty s najlepsimi jadrami kde konkurenciu v OC predbehnu aj o 10-15%. Samozrejme nejaka dodatocna rezerva na oc tam moze byt. Skvela volba

Z danej poslednej skladacky odstran len dosku a cpu a nahrad ju 1150 + Haswell a bude to fajn. SSD Crucial co tam mas je fajn, mam sam 128GB verziu (len nie 7mm) a je to svizny,kvalitny a stabilny SSD. NO uz su aj o nieco lepsie ako spominany SSD Samsung - Samsung SSD 840 Series 120GB (Verzia Pro ma naviac zaruku 5r) Aktualne jeden z TOP SSD diskov.

Zdroj je v pohode (vyraba Seasonic) najviac su velmi tiche. Ovsem na tuto zastavu by s prehladom stacil aj 500W (I ked rezerva nieje odveci, ak by si siel do SLi)

Chladic fajn, sam som ho mal na zravom Phenom II 955 (125W) a zvladol ho s prehladom.

Pamate RAM je jedno ake vezmes (Corsair,A-DATA,Kingston) kapacitne minimum pre vykonny stroj je tych 8GB. (16GB zbytocnost ak to nemas na virtual/multi OS a pod.)

Ohladom frekvencie, cim vyssia tym viac Adidas. V zasade obycajne 1333Mhz 9-9-9-24 DDR3 su ledatak o 3-5% menej vykonne ako "Gamer" pamate s frek. 2400Mhz t 11-11-11-11-35 a pod. V praxi narast ani nezaznamenas. Ale cena je zato premrstena ako sa patri. (Tahak na blbcov)

Skrina celkom fajn, ale volil by som tradicnejsiu Thermaltake. Slusna case s dobrym airflow a prevedenim sa da totiz zohnat aj v nizsej cenovej hladine. (Prave od TM, Coolermaster)

HDD je zase vecou preferencii, ako ulozisko by som skor volil externy HDD (napajany samostatne, nezatazujuci zdroj) na torrenty a seed nejaky ten 7200ot 64MB cache z vyssej rady. Jeden harddisk by som totiz nezatazoval na vsetko. (kde mam naviac cenne data) Ale to uz musis volit sam. WD sa vyhni, ich posledna rada je skor tragedia. Vol prave Segeate,Hitachi.

To je asi tak vsetko

PS: CZC ti to aj za poplatok posklada samozrejme na vsetko bude platiti komplet zaruka. Lebo ak nemas nikoho ineho kto by ti to dal dokopy je toto asi jedina volba. Pripadne ak si veris, mozes sa do toho pustit sam. (Ja trebars by som nikomu inemu to poskladat ani nedal) Vsetko si v zasade robim sam... ehm netreba brat doslovne. :)

18 srp 2013 17:12
Administrátor
Administrátor

Grafika je myslim vyhodnejsi cena/vykon u AMD. A to neberu naprosto minimalni vykon nV u ostatnich vypoctu. Ale 770 neni spatna s tou by se dalo zit. (i kdyz za 11tis...)

Haswell neni zadny zazrak ale kdyz psal ze teprve shani prahy nez budou Ivy bude minulost.

Vse ostatni zalezi na penezich a osobnich preferencich. Ja mam rad Samsung a tak od nem mam skoro vsechno, monitor, disky, TV, ext. disky, mehcaniky atd.. Takze disk 2TB jakykoliv chces.

U toho SSD tam nemam osobni zkusenosti tam ti nekdo poradi lepe. Ale urcite SSD do takove sestavy, narust rychlosti je 100 nasobny oproti cemukoliv jinemu jako je vic ram nebo lepsi procesor.

18 srp 2013 17:24
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Mischo: vau.. super jak vsemu rozumíš a jak rikal tomasek chvilku to potrva nez nasetrim ale tak doufam ze za 3m to muzu mit

jinak co jsi hodnotil bylo všechno z te poslední 4. sestavy ze

19 srp 2013 07:40
Moderátor
Moderátor

Ano jednalo sa o tu skladacku zo 4. zostavy.

19 srp 2013 13:44
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

a mylis ze by jsi to na te strance mohl upravit tak jak jsi rikal z.. abych něco nepokonil?:)

20 srp 2013 15:41
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

tedka me tak napadlo ještě.. v te 4 sestave koukam ze tam není sitovka.. je integrovana v desce?? a jestli tak ještě něco není tak bych byl rad kdyby jste me na to upozornili:)

29 říj 2013 18:10
Administrátor
Administrátor

Jen je ted uz nesmysl kupovat nV grafiku. Mame tu AMD R9. Takze si vyber nereferencni R9. Az 20% vykonu navic oproti nV na mnohem nizsi cenu.

29 říj 2013 20:36
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další