Právě je 10 pro 2018 04:03

Studiové monitory 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek Studiové monitory
Nazdárek.
Chtěl bych si tu s někým pokecat ohledně poslechových monitorů. Uvažuji o koupi M-Audio BX5 D2. Abych pravdu řekl, nemám s něma vůbec zkušenosti, řekněme, že bych chtěl za rozumný peníz zvuk do obýváku v paneláku k počítači. Ty plasťáčky, co se běžně prodávají mi přijdou celkem nic moc. Zvukovku mám xonar dx, obývák běžného typu řekněme do 20m2. A teď bych měl k tomu pár otázek:
Chci se optat, u těch monitorů je požadavek, že by je člověk měl mít defakto před obličejem, je problém sedět od nich dál, například si lehnout na gauč a jen poslouchat?
Jak je to s basy. Vím, že jsou malé, ale basuje to aspoň trošku, nebo rovnou počítat s koupí subwooferu?
Jak to hraje potichu, jsou slyšet v pohodě nástroje?
Občas hraju hry, hodí se to i na hry?
A poslední věc, minimálně určitou dobu bych je neměl připojené do žádného zesilovače, ale rovnou do počítače, do zvukovky, nebude to problém?
Díky za případné praktické zkušenosti :wink:

19 úno 2013 15:12
Administrátor
Administrátor

Příspěvek Re: Studiové monitory
Je chvilku jsem si myslel, ze delas muziku :D Pro stereo poslech z PC asi nema nic moc vic cenu (z meho pohledu, audiofilaci asi budou jiste protestovat). Ja osobne jedu na repro od stareho nemeckeho gramofonu nekde ze sedmdesatych let. To je zvuk jak krava.
Spis by me zajimalo co vsechno na nich budes poslouchat. Vybral sis repro za cca 7000 Kc coz mi prijde k pocitaci docela raketa. V podobnych relacich resim ted monitory do domaciho studia, ke kompu bych asi nic tak luxusni nedaval. Ale pokud ty prachy mas proc ne. Kdyz jsem koukal podle cen a taky vykonu (doma jedu na 2x10W tesla + vyse uvedene repro asi bych na plny vykon rozbil okna) tak se mi libi jeste http://www.audiotek.cz/product-49764-m-audio-av-40-2 a dobre recenze maji http://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_2325p.htm ale to uz je zase trochu vyssi kategorie.
Taky pripis zdroj muziky. Jestli mp3 tak bych spis kouknul na aukru po nejakem slusnem zesiku a starych proverenych bednach a udela to stejnou, ne-li nepsi sluzbu a polovicni penize. Pokud jedes Hi-Fi jen ve FLACu tak ok.

19 úno 2013 15:58
Moderátor
Moderátor

ja pred par mesicema kupoval tyhle ... https://www.alza.cz/modecom-mc-hf40-d213651.htm (doporucuju precist hodnoceni uzivatelu). mam je v pokoji cca 5x5m a naprosto v pohode dostacuji. delaji i vykonejsi modely...

ale pokud mas prostredky a chces kvalitni repro, proklepni si nejaky KRKy...

19 úno 2013 19:10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

No ty repra vyjdou řekněme na cca 5000 u Thomana. Jedná se mi o to, že já doma nemám vlastně nic na poslech, žádné rádio, nějakou věžku apod. No a moje archaické Cambridge 5.1 někdy z roku 2000 jsou o ničem na tom xonaru. Tak jsem chtěl něco lepšejšího, 5-6 tis. se mi zdá adekvátní. Jen prostě nevím, jestli je to vhodné i pro běžného muklíka jako jsem já, nejsem žádný blázen do hudby a drahého řešení. Navíc se v tom nevyznám. Nějaký zesík, jak jsi psal Tome, není vůbec špatný nápad. Akorát jsem koloušek, takže zas plavu v těch wattech, ohmech apod. nikdy mi to nic neříkalo. Píšou u těch beden výkon 70watt. Moc se mi to nezdá, že by to takové bedýnky vytáhly, vím, že s těmi watty se dnes marketingově všemožně kouzlí.
Hudbu co poslouchám, postupně obměňuju za FLAC, nebyl jsem moc sběratelem 128kbitů. Takže s tím zesíkem díky za inspiraci, ještě to nějak popřemýšlím, když to budu realizovat, tak asi ještě požádám o konzultaci se zesíkem.
Finchi, jak jsi na tom s basama? Nepotřebuju neustálý brum, ale nějakou dynamiku aby to mělo.?
Díky kluci

Edit:
Ještě teď ale uvažuju, ty bedny, co mám v merku, tak jsou aktivní. Tzn. že mají svůj zesilovač? Je vůbec vhodné mít ještě svůj vlastní zesík? Já v tom fakt plavu :-)

20 úno 2013 07:47
Administrátor
Administrátor

Ty bedny co pises ty jsou aktivni, maji vlastni zesilovac a dalsi nepotrebujou. Jen vytahnes stereo z kompu a jedes.

20 úno 2013 10:17
Moderátor
Moderátor

Ono ak to s posluchom hudby myslis vazne, chcelo by skor slusne sluchadla + lepsiu audio kartu. Xonar DX je sama o sebe ohladom pomeru cena/vykon velmi slusna karta. Ma slusne DAC prevodniky Cirrus Logic 4362A/4398 (24bit/192kHz) audio cpu AV100 (CMI8788) a dokaze riadne vybudit aj HI-end repro. DX zvladne posluch dobreho audia ale je vhodna aj na hry/filmy. Proste karta do koca i do voza. (Dufam, ze pouzivas modnute Uni Xonar drivre)

Ak si ale milovnik kvalitneho sterea + bezstratovaho audia, odporucal by som audio kartu: Xonar Xence,STX pripadne ESI [email protected] XTe. Ohladom sluchadiel nieco ako: beyerdynamic DT 990, Sennheiser HD 598 z vyssej ligy AKG K702 a ak mas zbytocne vela penazi tak Sennheiser HD 800 pripadne GRADO Professional rady 1000 a vyssie. To uz je kristalovo cisty zvuk pre vyvolenych, no musis mat na to predovsetkym aj vycibreny sluch inak si moc nepomozes. :)

Osobne by som ale volil oba moznosti tj. repro + sluchadla. Kde by repro primarne sluzilo obcas na nejaku hru, filmy a sluchadla na posluch hudby.
Ale je to aj vecou vkusu a pohodlia. Ja si trebars posluch hudby inak nez cez sluchadla nedokazem ani predstavit. A oblubil som si ich natolko, ze ich pouzivam aj pri hrach.

PS: dufam, ze na prehravanie audia pouzivas Foobar2000 pripadne AIMP s podporou ASIO 2.0 (kazdy Xonar ma v zaklade) a je to trebars velky rozdiel oproti WASAPI. + drivre UNI Xonar ktore su vyborne odladene a vyzdimaju kazdy Xonar na maximum.

01 bře 2013 01:38
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Mischo, to je příspěvěk :-).
Ty bedýnky 5.1, co jsem kdysi koupil kolem roku 2000 na xonarka nestačí, ten zvuk je prostě strašný, bylo to "dobré" tak se soundblastrem. Sluchátka už mám staré dědky koupené taky někdy kolem 2000, Koss RT10 nebo tak nějak, ty jsem chtěl vyměnit za nějaké Sennheisery, časem, až doslouží.
Hraju hry, občas nějakou hudbu, většinou jsem kvůli xonaru fungoval teď na sluchátkách, ale okolnosti tomu chtěly, že teď budu moct poslouchat i přes repro, tak jsem chtěl trošku zvuk. Jak na hry, tak na hudbu.
Drivery od xonara modnuté nemám, díky za tip, zkusím si o tom zjistit info, jestli to dám pak do nového systému.
A na poslech samozřejmě AIMP. Hudbu jsem taky poslouchal většinou doteď na sluchátka, protože hudbu primárně poslouchám a nemám ji jako kulisu. Ale chce to ty bedny no.
Díky Mischo...

01 bře 2013 07:23
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Tak jsem se konečně odhodlal a koupil jsem dnes ty m-audia a spokojenost veliká.. po dlouhé době zase príma zvuk..

09 kvě 2013 19:48
Začátečník
Začátečník

zvazoval jsem nad tema M audio.. dost lidi si je chvalilo ale nekde jsem zase cetl ze od celeho M audia dat ruce pryc.
Tak letos jezisek bude muset setrit (uz cca ma nasetreno) na KRK Rockit 5 G3
Kamarad ma myslim 6 g3 a jsou fantasticke!!!!
Ja se spokojim s 5 g3 protoze jeste chci si ke kontroleru koupit gramec.
Bud starej dobrej Technics 1210 MKII ci Stanto st.150

(mit mnohem lepsi rozpocet tak by ADAM AUDIO byla jasna volba)
:dygzej:

30 říj 2013 11:23
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Já jsem spokojen. Běžné záležitosti v bezztrátové kvalitě hrajou velice hezky... Nějaké geniusky a podobné 5.1 blbinky se můžou jít zahrabat.

30 říj 2013 11:56
Začátečník
Začátečník

Ja si jeste pamatuji kdyz se tu zacli prodavat prvni 5.1 od geniusu tak to byl tehdy obrovsky hit. Tehdy cena/vykon asi bezkonkurencni. Navic tehdy kvalita 128/kbps bylo neco!!! ale dnes jsou uzivatele narocni (a to je dobre)
a hojne se mezi lidmi rozsiruje Lossless jako jsou formaty flac atd. Ja osobne kupuju jedine wav :D

10 lis 2013 15:13
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Přesně jak píšeš. Jen pak když jsem koupil Xonara, tak to prostě na těch starých bedýnkách bylo neposlouchatelné. A to nejsem žádný audio blázen...

10 lis 2013 22:29