Právě je 19 zář 2018 18:38

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Jak kopirujete DVD? 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor

Příspěvek 
Nemyslim ze je to tak. Urcite je rozdil mezi DVD bez komprese a DivX. A to na jakekoliv TV (myslim 2CD DVDRip). To je bez debaty. Proto mi pijde logicke, ze kdyz chce nekdo kvalitu taha pouze DVD s minimalni kompresi at uz dosazena cestou vyhazeni zbytecnosti nebo treba rozdelenim. Co mi pripada jako nesmysl je nechavat DVD komplet i kdyz je film dlouhy a pak nekde debatovat o kvalite takoveho paskvilu. To je pak pravda, ze je lepsi kvalitni DVDRip v XviDu. Takze pokud kvalitu tak DVD s minimem komprese obrazu, pokud jde o zkouknuti filmu je podle me kvalitni Rip dostacujici.

20 pro 2006 17:33
Začátečník
Začátečník

Příspěvek 
To je pravda, komprese by kazdopadne mela byt co nejmensi, jen mi neda proc nekteri vymazou menu a nechaji tam sest jazyku a schovane reklamy. Nedavno jsem stahl garfielda dvojku a byla udana v popisu s menu, koukl jsem se do stop a bylo tam schovanych hafo reklam i to menu a tak dale, v tomto pripade musela byt komprese dost velka, stejne mi neda, kdyz nekdy kouknu na film u ktereho je vic jak pulka zachovanych puvodnich veci a film je ok a dneska jsem kouknul na Obchodnika se smrti a chtelo se mi blejt, to byla kvalitka. :? Proto jsem se snazil tady aby se nejak dalo vedet jak ma vypadat spravna komprese tedy uprava, jelikoz nekteri opravdu nevedi co by, nechapu na co mi jsou k jazyku CZ a ENG anglicke a ceske titulky. Pak se bojim neco tahat, abych to netahal na trikrat ruzne verze.

1. Microsoft
2. DVD bez menu a jen s CZ

20 pro 2006 20:29
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
4 Martic > ja nechavam k ENG a CZ zvuku aj ENG aj CZ titulky, pretoze podla mna je to fajn, ze si ten film mozes pustit aj s ENG titulkami s ENG zvukom. Navyse, tie titulky tam nezaberu neviem kolko miesta. Co je prve, vyhadzujem zvukove stopy a ak film nie je az taky zaujimavy, tak bonusy. Ak ide o zberatelsku seriu, nechavam aj menu a bonusy, ale tie davam na minimalnu kvalitu, aby som zachoval kvalitu filmu co najvyssiu.

Dalsia vec je, s cim ludia robia DVDcka > pokial sa pouzije rozumne nastaveny DVD Shrink, je to OK aj pri vyssej kompresii, ale nedam dopustit na DVD Rebuilder + Cinemacraft Encoder :D

21 pro 2006 07:44
Začátečník
Začátečník

Příspěvek 
OK to beru, tak menim nazor na nechavani eng titulek. :P

1. Microsoft

21 pro 2006 09:25
Pokročilý
Pokročilý

Příspěvek 
Ono proč vůbec odebírat titulky?

Sice je vám na nic, že máte u filmu titulky v Hindu, ale na druhou stranu, když zabírají max. 0,1% disku, tak proč je tam nenechat?

21 pro 2006 09:36
Začátečník
Začátečník

Příspěvek 
mno nevim, ja bych je odebral uz kvuli tomu ze by tam byli na nic, akorad delaji "bordel". Asi aby to alespon nejak vypadalo, ze slusnosti.

1. Microsoft

21 pro 2006 09:44
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
MarTic píše:
mno nevim, ja bych je odebral uz kvuli tomu ze by tam byli na nic, akorad delaji "bordel". Asi aby to alespon nejak vypadalo, ze slusnosti.
s tymto ABSOLUTNE suhlasim...nemam rad, ked stiahnem DVD s CZ zvukom a mam tam aj CZ titulky...to uz je blbost (aj ked zaberaju radovo par MB), ale ked to uz niekto robi, nech to urobi poriadne.

21 pro 2006 11:47
Začátečník
Začátečník

Příspěvek 
Odar píše:
dobre 50% je mozno prehnane, ale v globale sa kazdy zenie pomaly k 90% a je to tak akurat na 2 veci...ja vacsinou davam okolo 70%, co je podla mna rozumny kompromis

Ved sa z toho spamatas, ked si kupis prvy LCD TV. Tam to sakra uvidis. Kamos uz radsej stahuje iba HD. Uz mu je malo aj DVD. :wink:

27 pro 2006 20:09
Začátečník
Začátečník

Příspěvek 
werty píše:
tak ja to delam v dvd shrinku , a nechavam jen cz dubing a cz/en titule :)

Tiez DVD Shrink. Vyhadzujem nezmysly ako su menu a bonusy a pokial mozno nechavam dve audio stopy - original a dabing CZ/SK, titulky - CZ/SK

27 pro 2006 20:27
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
Spacer1 píše:
Ved sa z toho spamatas, ked si kupis prvy LCD TV. Tam to sakra uvidis. Kamos uz radsej stahuje iba HD. Uz mu je malo aj DVD. :wink:
tak v tomto pripade suhlasim :D

02 led 2007 12:11
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
Setkal jsem se s tím, že někteří ve snaze o upload ve vobech, zmršili DVD kopírováním, i přezto, že chtěli nahodit na tracker DVD9 (1ku1).
Nevím v čem to dělali, ale jejich program pozměnil velikost hlavních vobů hlavního filmu tak, že měli každý vob jinou velikost. Mám podezření na shrink, protože tam i když nastavíme bez komprese, tak dojde k překodování dat, nebo něco podobného se z daty stane ... nechápu.
Proto pokud někdo bude chtít udělat kopii 1 ku 1 z DVD9, tak doporučuji DVDfab, pokud možno nejnovější co se dá stáhnout zde na trackeru a v něm dát možnost Celý Disk a zadat cíl a dole odškrtnout DVD9.
A nebo ještě lépe dát možnost Klonovat, kde pak jako cíl vybereme složku na HDD. Pak je zaručen klon 1 ku 1 ve formátu .iso.

04 led 2007 16:28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
Ja zas odporucam na DVD9 co najnovsi AnyDVD + DVDRB + Cinema Craft Endoder (aj ked ten tam viac menej v tomto pripade nie je dolezity :) )

Ma tak napadlo, neskusali ste proste LEN skopirovat *.vob z DVD na HDD, ked bezi na pozadi AnyDVD a potom to proste len vypalit v Nerovi? To ma len teraz napadlo - tam by nehrozila strada kvality a pokial by Any DVD odstranila CSS korektne (pripadne dalsi bordel), mohlo by to (teoreticky) slapat
:?: :?:

05 úno 2007 09:41
Administrátor
Administrátor

Příspěvek 
Nejlepsi je DVDRebuilder nez to kopirovat jako VOBy. Jde totiz o spravne umisteni "zlomu" na dual layer. Nero ho nedela presne jak ma.

05 úno 2007 11:37
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek 
aha, no zas som o nieco mudrejsi - len ma to napadlo, ale neskusal som to :D

05 úno 2007 14:02
Pokročilý
Pokročilý

Příspěvek 
no jo, keby tie dvojvrstvove DVD neboli take drahe :roll: :oops: :lol:

05 úno 2007 14:07
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další