Právě je 17 lis 2019 14:34

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 MiniTrezZoR recenze filmů 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek Re: MiniTrezZoR recenze filmů
Film je film / Rough Cut / Yeonghwaneun yeonghwada (2008)
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/247600-rough-cut-yeonghwaneun-yeonghwada/

Po delší době jsem se odhodlal skouknout nějakou tu asijskou produkci a moje volba padla na mainstreamovou jihokorejskou novinku Yeonghwaneun yeonghwada (v překladu Film je film).

Drama o drzém, arogantním herci, se kterým už nikdo z jeho kolegů herců díky jeho povaze nechce pracovat. Ve svém novém gangsterském filmu proto nakonec nabídne jednu z hlavních rolí skutečnému gangsterovi a zároveň jeho fanouškovi, který se už dlouho touží stát hercem, ten ji přijme s jedinou podmínkou, všechny akční scény ve filmu budou "naostro".
Natáčení se úspěšně rozjíždí, ale gangster i přes veškerou snahu to změnit stále zůstává gangsterem a natáčené scény začínají být až nezdravě reálné! Natáčení začíná stále více zasahuje do osobního života obou hlavních protagonistů a napětí mezi nimi pozvolna graduje až do nečekaného finále.

Ve filmu jsem se kromě pro korejský film typicky precizní kamery dočkal i dobře zpracovaných "natáčecích" soubojů, na které je prostě radost pohledět, herecký výkony taky solidní. Po stažení jsem si zapnul film jen tak abych omrknul v jaký je to kvalitě a nakonec jsem tu ukázku protáhl na celý dvě hodiny filmu, tak tohle se mi opravdu běžně nestává. :)

Hodnocení: 8.5/10
Od filmu jsem si mnoho nesliboval, ale nakonec se z toho vyklubalo originální drama o touze stát se někým kým být zkrátka nemůžeme s prvky gangsterky a povedenými souboji. Pro mě velmi příjemné překvapení.

09 úno 2009 13:35
Nejukecanější
Nejukecanější

Darwinova noční můra ( Darwin's Nightmare ) 2004

Nenápadný dokument, který se přes původně nevinné téma (nasazení Nilského okouna do Viktoriina jezera) propracovává až po zobrazování sociální nouze, kriminality a umírání v Africe. Obzvlášť některé momentky s člověkem docela zacloumají (zpověď prositutky, kterou po reportáži zavraždil klient, prohlídka AIDSového ghetta,..). Koho téma černého kontitinentu zajímá a především prostý život v ní, tak doporučuji shlédnout. Snímek nabízí spoustu zajímavých informací, postřehů a úhlů pohledu. Dodnes si asi nejvíc pamatuju záběry z letiště, kam přilétala humanitární pomoc z USA...posléze přilétali i letadla z Ruska a EU ...ale ty jen s dodávkou zbraní nebo pro potraviny(ano,delikatesy z nilskeho okouna)( :arrow: posléze záběry těhotné ženy, brodící se v hnijicích vnitřnostech ryb, hledajíc,které by se dali ještě požít) Rozhodně to není produkce, a la Spectrum, Discovery, ale snímek s velkými ambicemi a vážným tématem, podle mě chvílemi až hodně surově zobrazeným. Dokumenty mám celkově rád a tenhle se mi k mému překvapení uložil v paměti hodně hluboko a zpětně oceňuji : 8/10

link není

10 úno 2009 15:43
Nejukecanější
Nejukecanější

Bathory 2008

Od začátku jsem se na ten film díval skrz prsty a očekával filmařský nezdar a on přišel aneb jak udělat ze zajímavé látky nezajímavý film. Děj mi přišel kostrbatý a nedokáže diváka vtáhnout do příběhu. Další věc je celkové ztvárnění - všude se píše jaký to je "československý velkofilm" s obřím rozpočtem, ale nemůžu si pomoct, není to nikde vidět. Dokonce bych řekl, že chvílemi to přípomíná ryze televizní tvorbu. Nejzdařilejší část byla pro mě romance s malířem, ale obávám se, že ta film táhnout neměla. Příjemné herecké výkony hl. postav. Dost mi neseděla jedna věc a vůbec jsem nepochopil proč to Jakubisko do příběhu zakomponoval - a to ty vynálezy mnichů (fotoaparát a lyže v 17. století - no kde to jsme? mělo to asi působit vtipně a na odlehčenou, ale u mě to skončilo na pozici trapné nehodící se vsuvky). Historickým filmům fandím a dvojnásob těm českým projektům se zaměřením na nám blízké dějiny a legendy, ale už příště prosím ne ve stopách Bathory.

PS : Taky vám Mádl připomínal hobita?

Hodnotím : 4/10 (z toho 1 za odvahu)

link : neni?

11 úno 2009 19:52
Nejukecanější
Nejukecanější

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem ( Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford) 2007

Výborná westernovka, která pitvá poslední týdny života amerického legendárního bandity. Nehledejte tu mnoho akce, přestřelek je poskrovnu. Film, o poměrně velké stopáži (160 minut - původně měl mít dokonce 240) dopodrobna rozebírá osobnost vraha-bandity (Brad Pitt) a jeho vraha (Casey Affleck). Už když jsem si šel film pouštět, tak jsem si říkal, proč odkryli konec filmu hned v názvu, ale právě v tom spatřuji sílu a originalitu snímku, víte co se stane, víte kdo koho zabije a jen s napětím sledujete jak se osud "hrdinů" pomalu a jistě naplňuje. Dlouho jsem neviděl tak výborné herecké výkony, Affleckův výkon bych přirovnal k takové extratřídě jako je Javier Bardem v Tahle země není pro starý. Právě herecké výkony dávají atmosféře nevídanou šťávu. Nevím jak to Pitt udělal, ale šel z něj vážně strach, s jeho Jesseym bych na pivo určitě nezašel :) Kdo hledá napětí, skvělý a zajímavým způsobem vyprávěný skutečný příběh, tak nemůže tenhle film minout. U mě nečekaná pecka.

hodnotím 9,5/10

http://tracker.czech-server.com/details ... f52e5142f3 - divx

http://tracker.czech-server.com/details ... 3fd9bc3ff8 - dvd

12 úno 2009 21:54
Pokročilý
Pokročilý

Gran torino

Skvělý film od Clinta Eastwooda. Nevím, jestli bude bavit každého, ale příběh amerického veterána-patriota-konzervativce mě hodně pobavil. Prostě skvěle udělaný film od začátku do konce, který (narozdíl od 99% podobných filmů) vůbec nenudí a vůbec nemáte chuť usnout - eastwood totiž nepoužívá "romantické čtvrthodinky" :) .
ČSFD
(na tracku jsem to nenašel, ale moc jsem nehledal :D )
Mé hodnocení: 8 z 10.

Karamazovi

Ano, na tento film jsem se těšil. Na ČSFD přes 85%, to se málokdy u českého filmu vidí. Předpokládám, že hodnocení jste nepřehlédnuli - ano, tento film mě zklamal. A naprosto šíleně zklamal. Opravdu nechápu, co na tom někdo vidí. Celý film je natočená generálka divadelního představení. Nuda, nuda, nuda, a..pro změnu...ultranuda. Čekal jsem, kdy film začne a ony naráz závěrečné titulky. A já čumím s otevřenou hubou. A nechápu. WTF OMG? Jak tohle může mít víc jak 20%? Jsem blbý, nebo co? Vždyť tam nebyl žádný děj... Dosud jsem tento film nepochopil, a to jsem nad ním dlouho uvažoval, dokonce jsem zvažoval se na něj podívat podruhé, ale po té, co můj strýc, který je na filmech dost závislý a navíc má velmi rád Trojana, mi řekl, že to musel po půl hodině vypnout, tak do toho už raději nepůjdu..... :lol:
Pro mě nejhorší film roku. Možná to bude tím, že divadlo fakt nemusím.
Mé hodnocení: 1 z 10
btw.Kdybych seděl na pohodlné sedačce, na které by se dalo usnout, přidal bych 2 bodíky, bohužel jsem seděl ve starém komunistickém kině...
Jo a od té doby má na mě film, který je drama(jen) a má přes 100 minut silně odpuzující účinek...

ČSFD, nechci abyste se unudili k smrti, tak odkaz na tracker raději nedávám.

14 úno 2009 23:55
Nejukecanější
Nejukecanější

Pterodaktyl

Režie se ujal Mark L. Lester (Komando), kterému se to moc nepovedlo. O tom svědčí fakt, že mu na CSFD patří 83. místo mezi nejhoršími filmy. Atmosféra je nulová, tomuto filmu se vyvarujte.

Jak bývá u Sci-fi pictures zvykem, je tu opět primitivní scénář (připomíná Ice spiders) a šílené efekty (v horším slova smyslu, ale ne zase tak hloupé, jako u těch Ice spiders). Herecké výkony jsou komické, jak jinak, když tam Coolio předstírá drsňáka a vědci mají za úkol hrát trosky. Jedna namyšlená holka, dva lidé, kteří moc koukali na Star Trek a jeden ukecaný kluk.

Me hodnoceni 1/10

Download

http://tracker.czech-server.com/details.php?id=8b799aacfb14a679abb1d202078b03822507a921

Nedoporucuji stahovat :wink:

ObrázekObrázek Obrázek

18 úno 2009 06:29
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Ospalá díra/Sleepy Hollow 1999

Obrázek

Hned ze začátku musím říct že jsem velkej fanda Tima Burtona a jeho filmy mám moc rád.
Tento film je taková temnější pohádka pro dospělé ,film jenž vyniká nejenom hereckým obsazením,ale hlavně vizuálním ztvárněnim a scénářem,hudebním doprovodem.Pro mě je Deep+Burton zárukou skvělé podíváné a musím říct že jim to žeru :wink:
Je to sice starší kousek ,ale určitě by neměl uniknout vaší pozornosti

Moje hodnocení: 9,25/10

http://tracker.czech-server.com/details.php?id=df274f555db524c75ab7f475d9ee74f8ca41b271

18 úno 2009 14:48
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Červený trpaslík/Red Dwarf TV seriál
Obrázek

David Lister,A.J. Rimmer,Kocour,Kryton a Holly jsou hlavní hvězdy
které vás budou po dlouho/52dílů/ bavit a jejich rozhovory a hlášky vám utkví hodně dlouho v paměti.
Co bych ještě ocenil je vynikájící dabing.

Moje hodnocení:10/10

http://tracker.czech-server.com/details.php?id=b05f2a9299e3a03d04bb4448d5ddf270aea8575b

18 úno 2009 15:52
Nejukecanější
Nejukecanější

Funny Games U.S.A

Obrázek

U tohoto filmu pochopím každé hodnocení.
Někomu se můžou tyto hry jevit jako statická nuda s několika světlými okamžiky, druhému jako šokující teror s několika hluchými místy a třetímu skoro jako geniální dílo o hrúzné noci, kterou někdy může zažít každý z nás.
Pravda je asi někde uprostřed.
Jednoznačně to chce lepší atmosféru.
Divák marně čeká na finální gradaci, nedozví se, proč to ti mladíci dělají, ale možná proto jsou funny games tak strašně drsné.
Nečekejte žádný happyend, žádný soucit.
Od tohoto snímku prostě nečekejte nic pozitivního a já vám zaručuju, že to ve vás zanechá alespoň nějakou stopu, protože ať chcete či nechcete, toto je jedna z našich nočních můr, kterou nechcete zažít.

Hodnotim 6.5/10 .

Download.
http://tracker.czech-server.com/details ... f2eead7ccc

ObrázekObrázek Obrázek

26 úno 2009 23:08
Nejukecanější
Nejukecanější

Akta X: Chci uvěřit

Když jsem usednul před televizor právě začínajících Akt X 2 a poprvé se ozvala možná nejznámější seriálová znělka na světě, dopadla na mě vlna nostalgie.
Mozek začal pracovat a v kratkých intervalech mě napadali myšlenky na Muldera, Scullyovou, mimozemšťany, záhady, spiknutí, únosy a podobné kulisy, jež vždy zdobily právě Akta X.
O to větší zklamání mě dostihlo zhruba po patnácti minutách sledování filmu, když jsem zjistil, že jediným zástupcem nadpřirozena bude akorát plísnivý stařec Joe (v podání výborného Billyho Connollyho) a jeho jasnovidecké schopnosti. :cry:
Co nám tedy tvůrci nabídli za ztrátu tajemna? Obyčejnou večerní kriminálku (avšak trošku krvavější), mnoho nezajímavých řečí o víře a vůbec nějaký obyčejný případ, kterému se vyrovná většina seriálových epizod a některé jej zcela převálcují.

Mé hodnocení 4.5/10 .

Download.
http://tracker.czech-server.com/details.php?id=9e4e9db2a9abbe084345222c23a7c1f68a9f38c6

ObrázekObrázek Obrázek

26 úno 2009 23:49
Nejukecanější
Nejukecanější

Stalo se / The happening 2008

Dílko držící pravděpodobně světový rekord v počtu nejvíce zobrazených sebevražd v 1 filmu. Katastrofická vize o tajemném toxinu, který nutí lidi spáchat sebevraždu. Velmi depresivní podívaná. Přiznám se, že v pár momentech jsem chtěl film i vypnout, ikdyž byl docela zajímavý. Nakonec jsem vydržel - 1 velmi silný moment ke konci filmu, ubytování u vyšinuté stařenky, docela jsem z ní měl nahnáno. Co bylo slabší, tak velmi předvídavý konec, jak ohledně osudu hl. postav, tak i osudu lidstva. Dále se mi nelíbil způsob vysvětlení, jak Wahlberg přišel na chování a postup smrtící látky (možná jen problém na mém přijímači). Sečteno a podrtženo - solidní snímek, který přes shora avizovanou depresivní atmosféru nechci znovu vidět.

Hodnotím 5z10

http://tracker.czech-server.com/details ... f6e54586a1 divx

http://tracker.czech-server.com/details ... df20c73e38 dvd

27 úno 2009 00:18
Nejukecanější
Nejukecanější

Medvídek 2007

Pitvání partnerských vztahů na 100 způsobů, tedy přesněji řečeno na 3 způsoby. Celý film se zaobírá krizí tří manželství, každé z jiných důvodů. Během sledování jsem stále čekal kdy konečně pochopím o co ve filmu půjde a ono to stále nepřícházelo. Takový nepodařený pokus o sociální drama. Až na Trojanovo manželství vyloženě nezajímavá témata. Jediný kloudný dialog na zamyšlenou přišel ke konci filmu (Geislerová//Macháček) - dost málo na celovečerní snímek. Kam český filme, kampak to spěješ?

Hodnotím 1z10
http://tracker.czech-server.com/details ... be4c40df83 divx

27 úno 2009 00:27
Nejukecanější
Nejukecanější

Zombie Strippers

Obrázek

Zombie Strippers! je film, který rozhodně neurazí.
Je plný zábavných i krvavých momentů.
Požitek z nich se ještě více umocní díky skvělé hudbě a přiměřeným hereckým výkonům. Jen se zkrátka nejedná o nic nového.
Tvůrci si pravděpodobně sami vytyčili cílovou skupinu, která bude za tento počin jistě vděčná.
Pokud tedy patříte mezi ty, které střeštěné zombie-horror komedie příliš neoslovují, ani tento titul nevyhledávejte.
Všem ostatním přeji dobrou zábavu.

Obrázek

Hodnotím 5/10 .

Download
http://tracker.czech-server.com/torrents.php?search=svudne+zombie&category=27&active=1

ObrázekObrázek Obrázek

27 úno 2009 19:39
Nejukecanější
Nejukecanější

Seven Pounds
Obrázek

Will Smith tak jak ho neznám. Film nás vrhne bez jakéhokoliv vysvětlení do života muže, který se snaží pomáhat vybraným jedincům. Po prvních pár minutách vás napadne kdo je Ben a proč těm lidem pomáhá? Pak vám však pomalu začne svítat a pomalu začnete chápat, oč vlastně kráčí. Je to celkem depresivní, místy romantické drama, které působí celkem suše. Stopáž 2 hodiny se někomu může zdát jako celkem dlouhá, ale já se ani jednou za tu dobu nepodívat na hodinky (možná i proto že žádné nemám) a film mi celkem rychle utekl. Film se snaží tlačit na city, občas až moc viditelně, ale celkem to působilo. Nakonec nastane rozuzlení a i pomalejší jedinci pochopí, oč vlastně šlo. Nakonec možná nezůstane oko suché. Na někoho to může působit jako strašné klišé, ale mě se to líbilo. A Smith hrál opravdu výborně …

Mé hodnocení 8/10

Můj uplaod zde

Punisher: War Zone

Obrázek

Na tenhle film jsem se dost dlouho těšil, a nezklamal mě. Čekal jsem od toho trošku brutální akční film, nad kterým nebudete muset moc přemýšlet a prostě se budete bavit. A přesně tak to bylo. Punisher, který vraždí záporáky jako na běžícím páse všemi možnými způsoby. Zabili rodinu, na světě už nic nezbylo tak se do všeho vrhá po hlavě a nemá vůbec žádný pud sebezáchovy. Vše se však komplikuje, když omylem zabije policejního agenta v přestrojení a náhle se dozvídáme, že na venek drsný Frank (Punusher)je vlastně celkem citlivka. Film se snaží hrát na city, ale nějak moc se mu to nedaří. Slouží to pouze jako chvilková zábava. Ale přesně jak napsal někdo do komentářů „co asi místní kritici čekali od filmu, který nese název KAT??? „ . Možná to je i proto, že na Katovy trošku ujíždím, hrál jsem hru celkem dlouho, ale mně se to líbilo. Nehledejte vtom žádnou myšlenku a prostě se bavte :)

Hodnocení 7/10

Ke stažení zde

Against the Dark (Poslední noc)

Obrázek

Film s již dnes celkem tradční zápletkou, aneb partička lidí se snaží uniknout všudypřítomným zombie. Kdo čeká klasickou seagalovku tak je úplně na omylu. Nejenom že Segal asi trošku přibral a vypadá jako chodící boxovací pytel, ale prochází se po městě s jeho kumpány jako by ho nemohl nikdo zabít a při zabíjení zombie se snaží co nejméně hýbat, asi aby se moc neunavil. Film vás vůbec nevtáhne do děje a já se strašně nudil. Vydržel jsem to asi do půlky a pak jsem to raději vypnul, protože bych to do konce asi nezvládl. Filmy se Stevenem Seagalem se mi vždy líbili, ale tohle bylo opravdu ubohé. Ten jeden bod dávám v naději, že druhá polovina byla lepší než ta první. Brr

Hodnocení 1/10

Pokud by ste si to i přesto chtěli stáhnout tak zde

01 bře 2009 17:54
Nejukecanější
Nejukecanější

Karanténa

Obrázek

Drobné poupravení scénáře bratří Dowdleových dává za vznik více nakažlivým zrůdám a následnému vzrůstu počtu krvavých scén, díky nimž se z domu toho času stává ještě větší past.
Častěji se však Karanténa posouvá do samoúčelného vzbuzování nechutnosti. Rozkousané a vyčnívající části těla (jež jsou zároveň asi tou jedinou největší zbraní, co do souboje s Rec může tasit) převážně slouží jako přehlídka práce tvůrců speciálních efektů.
Při uvědomění vážnosti situace, která má diváka pomoci vtáhnout do středu probíhajícího dění, bohužel tyto vsuvky neobstojí a na porch vystupují jen jako typicky americké návyky pro přehánění.

Hodnotím 4/10 .

Download zatim očekáván.

ObrázekObrázek Obrázek

03 bře 2009 06:22
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další