Právě je 17 led 2018 22:45

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 MiniTrezZoR recenze filmů 
Autor Zpráva
Nejukecanější
Nejukecanější

Příspěvek Re: MiniTrezZoR recenze filmů
Svéráz národního rybolovu / Osobennosti nacionaľnoj rybalki (1998)

Zřejmě nejlepší novodobá ruská komedie o výletu party starých kamarádů na chatu - chytat ryby a opíjet se do němoty. Vše by proběhlo v pohodě, nebýt ztráty 12 krabic ruské pálenky! a nechtěnému překročení státních hranic. Film nemá téměř slabé chvilky, stále se něco děje a čím víc se blíží konec, tím šílenější zápletky se dějí. Jde o nejlepší část z trilogie. Kéž by bylo více takových komedií, skvelě jsem se bavil a sem tam i rád reprízuji. Ať žije Kuzmič!

Hodnotím 8,5/10
link
http://tracker.czech-server.com/details ... a7ac45fef5 dvd

23 bře 2009 09:26
Nejukecanější
Nejukecanější

Mumie: Hrob Dračího císaře

Obrázek

Existují filmy, které moc nestojí a jsou velmi dobré, ale přesto se leckdy stává, že na sebe nevydělají ani ten pakatel, za který vznikly.
A pak jsou filmy, keré jsou sice špatné, ale vůbec nikomu to nevadí, protože stály přes sto milionů a nesou čestný název nějakého úspěšného filmu.
Na takové filmy se prostě chodí a jako by to filmaři věděli.
Proč tedy se patlat s nějakým scénářem, alespoň trochu originálním příběhem a atmosférou? Už potřetí koukáme prakticky na to samé, ale znovu bez přožitku a dojmu (od dvojky ejště umocněno na druhou).
Triky, fajn, kochejte se, byť vypadají počítačově až hamba, herci bezpochyby pohoršili (snad až na Frasera, který jakž takž drží svůj standard z minulých dílů), ale Hannah už prostě není co býval a Rachel mi v roli Evelyn neskutečně chyběla.
Sledujeme proto jen víceméně stejnou bandu hlavních hrdinů a hrdinek, až na nějaké přírůstky, která se prosekává nepřáteli s výrazem stejného znudění jako mývají štamgasti při sledování špatného fotbalu.
Ani jednou jsem neměl o žádného z hlavních protagonistů strach, byť se o to tvůrci dost snažili.
Film je bez atmosféry, dle mého i bez napětí a zcela nepochybně i bez srdce.
Ať už si pochybná a hloupá holka na sebe navlékne, co chce (Čína), udělá si plastik kolik chce (triky?) a ověsí se šperky, jakými chce (yettiové? drak?)... když ji nemilujete, nic jí to platné není. Film tak působí jako nudou nasáklá, byť velice drahá děvka.

Hodnotim 3/10 .

Download
http://tracker.czech-server.com/details.php?id=b7211dab9b6e167091f5e2546f4708014d5dc716
http://tracker.czech-server.com/details.php?id=b6f30e38ae4faa06a2cd0b802211f6db51a599c8

ObrázekObrázek Obrázek

06 dub 2009 05:17
Nejukecanější
Nejukecanější

Underground / Podzemie 1995

Začínám čím dál víc nahlížet do srbské "kuchyně", konkrétně do kuchyně toho nejlepšího - Emira Kušturici. Po pár jeho komediích, kde je rukopis víc než znát jsem zkusil poněkud náročnější dílko, které je opředeno velkou kontroverzí ( část diváků filmu vytýká, že je příliš nebezpečně ideologický - mě se ani nezdálo) No ve zkratce o co jde ... Film má dvě části, první se odehrává za 2. sv války a sleduje partyzánskou činnost dvou bolševiků Marka a Čierného. Po obsazení Bělehradu se ukryli do sklepa v němž Čierný a asi dalších 50 lidí zůstalo dalších 20 let v domnění, že válka neskončila,část druhá - Marko mezitím udělal kariéru v Titově režimu a dál udržuje tajně iluzi "undergroundu", kde vznikl unikátní uzavřený mikrosvět. Nebudu přesně popisovat co se pak děje, ale je tam celá řada absurdních i drsných situací (jen namátkou masturbující partyzán při těžkém bombardování, vraždění filmového štábu,..) Upozorňuju, že film je opravdu trochu náročnější, měl jsem chvílemi problém udržet pozornost ( a to jsem druhou půlku měl bez titulek v srbštině, ale dalo se :) ) Filmem provází velice příjemná muzika, pomalu se odkrývají charaktery, neustále se střídají komediální prvky s vážnými a stále se něco děje. Nejspíš si budu muset film pustit ještě jednou, abych pochopil celou jeho hloubku. Byl bych docela zvědavý jestli ho někdo z vás viděl, jaký na něj máte názor. Já nic podobného zatím neviděl. Říká se, že to je nejzásadnější Kušturicovo dílo, jedno z vůbec nejlepších v 90. letech.

Hodnotím 8,5 /10 (ale pravděpodobně budu měnit, nevím jestli nahoru,dolů, snímek ve mě stále ještě hodně pracuje i po týdnu od shlédnutí)

Na trackeru není.

21 dub 2009 18:57
Kecálek
Kecálek

Star Trek / Star Trek (2009)

Přiznám se hned na začátku, nikdy jsem neviděl ani jeden díl Star Treku, držel jsem se od něho úspěšně stranou, protože jsem nepředpokládal, že by mi něco dal, zvlášť když se podívám na ty "zvláštní" fanoušky. Když jsem ale poprvé slyšel o tomhle dílu jako o připravovaném filmu Abramse, měl jsem jasno ihned. A stejně jako u LOST mě nezklamal, vlastně se mi to zdálo v mnoha ohledech hodně podobné, jako základ. Rychlé střihy, postavy v profilu, dramatická hudba s rychlým spádem a akcí. Přesně to je to, proč mám Abramse rád a tady mě o jeho kvalitách znovu přesvědčil. Utvrdil mě i v dojmu, že má Star Trek už od jeho počátku opravdu rád a vyžívá se v něm, s takovou chutí na filmu musel i pracovat, to se pozná hned při prvních momentech se záběry na vermírnou loď. Mladé herecké obsazení mě vcelku příjemně překvapilo, dokonce mi do něj zapadl i John Cho nebo Simon Pegg, prostě to byl takový příjemný kolektiv. Ale teď k tomu co mi alespoň z části vadilo. Mnohdy jsem neměl čas si vychutnat dramatický moment, nějakou smutnou scénu nebo dokonce akční scénu, sotva přišla ta správná hudba, rychle zase odešla a záběr přešel na něco úplně jiného. To je tak jedinná věc, efekty přehledné a pěkné a jelikož nemám jak srovnávat se staršími díly, tak jednoznačná chvála.

Hodnocení 7/10

Download:
TS

16 kvě 2009 19:35
Nejukecanější
Nejukecanější

Pozemšťan / The man from Earth 2007

Parádní "filozofické nízkorozpočtové scifi. Nikdy bych nečekal, že si film dokáže tak hravě vystačit celou metráž v jedné místnosti a jen poslouchat, ehm tedy lépe řečeno hltat všechny dialogy. Není to herecký koncert, ani po technické stránce - zcela průměrný snímek, jeho síla, obrovská síla tvkí v mnoha myšlenkách. Kdy se autoři pokouší zbortit řadu mýtů, které si lidé vytvořili, včetně křesťanství (dost silný kafe na americké pánbičkáře :) ). O čem to zhruba je? Rozlučková party na chatě s jedním kolegou, profesorem, který jen tak náhodou na rozloučenou přítomným oznámí, že pochází z pravěku, žije již 12 000 let a je nesmrtelný. Na první pohled fantasmagorie a i tak se úmyslně ubírá děj snímku. Kolegové - vědci několika oborů se snaží vědecky zpochybnit jeho slova. Čím více se o to snaží, tím více se odkrývá impozantní uvěřitelný příběh. Za jedinou velkou slabinu považuji až přehnanou zápletku z období Krista. Nebýt této části film by působil ještě věrohodněji. Tím nechci řít, věřme v nesmrtelnost, ale jen věřte v poctivé filozofické SCIFI. A to pozemšťan rozhodně je. Obával jsem se, že film bude trochu náročnější a neutuchající dialogy člověka (ve dvě ráno uspí) - KDEPAK, film jsem shlédl jedním dechem a nedal mi usnout. Navíc chválím finální překvapivou zápletku. Jediný poměřitelný snímek, který mě napadá je K-PAX, který je přeci jenom ještě o chlup dál a nabízí více rozměrů než jen zamyšlení.

Hodnotím 9,5/10

na trackeru není

19 kvě 2009 20:23
COD 4 admin

Fargo / Fargo 1996
Na uvod musim poznamenat, ze sem od filmu cekal opravdu hodne. Mam velice rad filmy bratri Coenovych a podobna dilka... Film me ale neskutecne zklamal. Proc?
1) Dej je neskutecne slaby, kratka slatanina bez zvratu, naprosto citelne, bez spetky prekvapeni.
2) Herecke vykony - na to mam tri pismena: WTF? taky vam herci pripadaji, jakoby je filmari vytahli z Bohnic? Zadne vyrazy, tupe chovani... Ale abych jen nehanil S. Buscemi a P. Stormare film udrzeli nad propasti, ti dva me udrzeli od vypnuti.
3) Hudba, kamera, celkove provedeni - na vybornou, ale porad je film pro me "pekne zabalene lejno".

Dodival sem do konce a zustala mi otevrena usta, ne snad, ze by me film tak pohltil, ale spis sem nechapal, jak muze byt toto povazovano za skvely film...

Hodnocení: 5/10
Link: Full HD, DivX

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby

Obrázek

02 čer 2009 14:16
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Anakonda4:Cesta krve 2009

Na začátek musím říct že film jsem shlídl trošku z recese,protože s hodnocením 17% na csfd jsem si říkal že to bude asi moc pěkně natočený film :lol: . a aby si člověk vychutnal opravdu kvalitní film měl by se čas od času podívat na nějakou béčkovou slátaninu.
No nebudu chodit kolem horké kaše,toto není B film toto je Ž film.Něco tak strašného jsem zatím v životě neviděl,opravdu nejdebilnější,nejhorší věc co snad může být.Na film jsem se vydržel dívat cca12min.po té už jsem jen po očku a po sluchu sledoval a poslouchal,mezitím se šel osprchovat a pak u chystání jídla zase dosledovat jen abych si to sado umění vychutnal.
Triky na úrovni Cesty do pravěku tomu jen dodají tu správnou šťávu :wink:
Jen škoda že s nehodnotí do mínusu :lol:

Moje hodnocení: 0/10
Link:ten sem radši ani nedám,by jste mě prokleli :wink: :lol: :lol:

P.S. toto jsem našel od jednoho uživatele a je to velmi přesně a výstižně napsáno a naprosto s tím souhlasím :mrgreen:
cituji:
Zážitek zcela srovnatelný s lobotomií.

03 čer 2009 08:44
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Push 2009

Ako som si film stiahol, tak som cakal nieco lahke, co si mozem pozriet pri jedle, len tak na oddych. No uprimne povedane film ma dost sklamal a povazujem za stratu casu ho pozerat. Pribeh ako taky je dost slaby - hlavny hrdina patra po dievcati, ktore ako jedine prezilo pokusy, ktore na nej robila vladna agentura menom Divizia, snaziaca sa pomocou nimi vytvorenej latky (po tej sa patra tiez, pretoze bola ukradnuta) spravit z ludi, ktori maju vynimocne schopnosti ako telepatiu, telekinezu a podobne (najviac ma dostala trojica japoncov, ktora dokazala ultrazvukovo kricat a vyraz ich tvari ked takto kricali :) ) zive zbrane.
Film neobsahuje ziadne napadite sceny, dej je prilis rozvlacny, chyba mu potrebna dynamika.
Az prilis napadne pripomina film Jumper az na to, ze mu chyba akcia.
Jednoducho ruky prec, zbytocne stratenych cca 100 minut.
Jedine co sa mi na filme pacilo bola Camilla Belle :P

Hodnotenie : 3/10

DVD

Tahac na slovo vzaty so slabostou pre jednotky a nuly

23 čer 2009 08:04
Nejukecanější
Nejukecanější

Den poté / Day after 1983

Přiznám se že katastrofické filmy mám rád, a takové co jsou v hávu politiky dvojnásob. Oprášil jsem v domácím archivu tenhle snímek, co jsem dlouho opomíjel. Filmařina v něm není žádný zázrak, což se není co divit, jde o televizní film, takže se to vizuální stránce poměrně podepsalo, ale není to těžištěm filmu, tak to zmiňuji jen tak na okraj. Teď k filmu, představte si období studené války a obyčejný americký venkov (+Kansas City). První třetina filmu je prakticky nic neříkající a tak trochu i zbytečná, postavy které film sleduje jsou nezájímavé a neoslovili mě a tak mi byl od počátku jejich osud ukradený. Posléze vypukne 3. světová, jaderná válka a zbytek filmu se zabývá dnem útoku a jedním po něm, kdy se zbytek přeživších oklepává z radiace. Mám s filmem jeden velký problém, asi bych ho hodnotil kladněji, kdybych předtím neviděl úchvatná a surrealistická Vlákna (zde také recenzovány), která si berou na paškál úplně stejné téma, ale daleko zajímavěji. Tak celkově asi jediné co si z Day After pozitivního odnáším je zajímavý citát (prý) od Einsteina - Na otázku jak podle něj bude vypadat 3. sv. válka odpovědel, že neví, ale ví jak bude vypadat ta 4. - s klacky a kameny.

Hodnotím 4/10

link - DVD http://tracker.czech-server.com/details ... 4b2ea80539

23 čer 2009 17:26
Nejukecanější
Nejukecanější

Usudový dotek/Butterfly Effect, The

Osudový dotek (Butterfly efect) patří mezi skvosty žánru psychologického thrilleru.
Má skvělý děj, atmosféru, osobité a půvabné herce kteří ze sebe ždímou maximum, a trefný soundtrack.
Pár nelogičností se sice objevilo ale celkový dojem to ani trochu nesráží.
Především tedy musím vyzvednout herecké výkony.
Taková smršť skvělých hereckých kreací jak ze strany dětských, tak dospělých představitelů se skutečně ve filmu jen tak nevidí. Hlavně ne v psychologickém thrilleru.
Děti hrají s přesvědčivostí hodnou Oscara a Ashton Kutcher s Amy Smart – hlavní tahouni filmu – jsou tak sehraní, že v lásku mezi nimi jsem věřil s každým jejich slovem a po celou dobu filmu jim jasně fandil.

Co by ale byl film bez hudby, kterou zde měl na starosti Michael Suby. Ta zde hraje skutečně důležitou roli a dokresluje celé vyznění jednotlivých situací a citů, které herci nedokázali říct.
Je srdceryvná, ale i drsná zároveň. Přesně taková jako život sám.

Za moji maličkost 95 %.

Download
http://tracker.czech-server.com/torrents.php?search=osudovy+dotek&category=0&active=1

ObrázekObrázek Obrázek

25 čer 2009 07:07
Začátečník
Začátečník

Nezdá sa Vám že filmy hodnotené na CSFD sú hodnotené užívateľmi ktorý sa do filmového umenia nikdy nevyznali? Teda stručne.

Vysoké hodnotenia maju filmy ktoré svojou kvalitou nezodpovedajú hodnoteniu.

Poslednú dobu vôbec nechodím na CSFD pre hodnotenie ale IMDb je oveľa serioznejsia a hodnotením sa skôr približuje skutočným hodnotam filmu.

Som zvedavý na Vaše reakcie.

Čauu ... :idea: :?: :idea:

19 dub 2011 15:54
COD 4 admin

Napriklad?

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby

Obrázek

19 dub 2011 21:29
Nejukecanější
Nejukecanější

Hodnocení na IMDb a CSFD je stejné s tím rozdílem, že na IMDb hodnotí víc (podle tebe) lamek. Jinak ta tvoje teorie že dobře hodnocené filmy jsou špatné je jen tvůj osobní názor, já se s hodnocením dost často shodnu (samozřejmě ne vždy).

20 dub 2011 06:23
Středně pokročilý
Středně pokročilý

jj,podle vlastních zkušeností hodnoceni na imbd býva jen o pár desetin rozdílnější než na čsfd

20 dub 2011 08:00
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další