Právě je 22 říj 2018 05:16

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 MiniTrezZoR recenze filmů 
Autor Zpráva
Nejukecanější
Nejukecanější

Příspěvek MiniTrezZoR recenze filmů
Zdravím usery trackeru a především čtenáře a pisálky zdejšího fora,

dlouho jsem přemýšlel co by na foru mohlo být a není a trochu rozsáhlejší diskuze o filmech tu ke vší škodě nejsou(čest vyjímce film měsíce). CSFD atd známe všichni, ale věřím, že řada z nás by ráda zjistila jaký mají na určitý film pohled useři zdejší komunity, vzájemně o sobě víme už celkem dost a zkušenosti trezzoráků s kdejakým filmem se vždy může hodit především jako dobrá inspirace ke shlédnutí, případně alespoň ke zjištění názoru na film ostatních.

Přál bych si aby v této sekci nevznikaly osobní výpady ani flamewars kvůli odlišným názorům na filmy, ale čistě plodná diskuze skrz krátké recenze.

1 recenze vám nezabere víc jak 10 minut času a byl bych vděčný kdybyste tento nápad svými recenzemi podpořili.

Co by měla obsahovat ?

-název a rok vzniku filmu
-samotná recenze (bylo by fajn neplýtvat řádky na seznamování s dějem - případně jen velmi krátce a zaměřit se na vlastní názor na film) v rozsahu tak 10-20 řádků
- trezzoráky jistě potěší případný link ke stažení na trackeru (nezneužívat recenzí k reklamě vlastních torrů prosím)
-hodnocení - škála 0-10 (10 nejlepší, 0 nejhorší)

Jako malé zpestření mě napadlo zavést Reputaci autorů. tj - pokud se vám něčí recenze bude líbit, ve vedlejším topicu (MiniTrezZoR recenze filmů DISKUZE) budete mít možnost napsat např. finch +1 (Divoch Rudolf) (finch komu dáváte plus bod a v závorce za jaký film a povedeme žebříček). Negativní reputaci nevedeme, toto téma by nemělo působit negativně, pisálky chválit nebo nechat být, případně co by bylo nejlepší udělat na stejný film protirecenzi.

Prosím,aby toto vlákno sloužilo výhradně ke vkládání recenzí, žádne OT, k tomu slouží diskuze vedle, díky.

Tak co dodat, doufám, že vás tahle myšlenka aspoň trochu zaujala a tvoření obsahu je na nás všech, tak doufám, že se najdou aktivní recenzenti. Recenzovat můžete jaké filmy chcete, nové, staré,seriály i dokumenty zkrátka všechny žánry vyjma XXX.

Tak se nebojte a napište ostatním vaše postřehy z filmů.

Naposledy upravil DonQuijotte dne 03 led 2009 23:02, celkově upraveno 1

03 led 2009 22:32
Nejukecanější
Nejukecanější

Příspěvek Re: MiniTrezZoR recenze filmů
Skrytá identita / The Departed (2006)

Velmi podařené Scorseseho dílo, které diváka dokáže příjemně vtáhnout do děje. Dlouho jsem se u novějších filmů nesetkal s tak dobrým a napínavým příběhem podtrženým výbornými hereckými výkony a perfektní stylovou hudbou. Film má několik vrcholů a nečekaných zvratů a dovolím si tvrdit, že za celé trvání filmu divák bez problému udrží pozornost (což je u dlouhé řady filmů celkem problém). Damon skvěle zahrál slizkého agenta a upřímně jsem fandil jeho záhubě, nebudu ovšem prozrazovat zdali k ní dojde či ne a raději se podívejte (kdo neviděl) sami. Film nabízí velmi svižnou a chytrou akční kriminálku o dvojích agentech.

Vřele doporučuji a hodnotím 9/10

Ke shlédnutí např. zde : http://tracker.czech-server.com/details ... ce8f78893a

Slunce, seno, erotika (1991)

Spolu s pokračováními Discopříběhu a Kamaráda do deště zřejmě nejočekávanější pokračování porevoluční české tvorby, které pokud se nepletu přitáhla do kin více než milion diváků. Spousta lidí Troškův třetí počin z Hoštic odsuzuje, nicméně se musím přiznat, že na celou Slunce Seno sérii obzvláště trpím a desítky hlášek z filmů jsou pro mne nezapomenutelné. Na scénáři filmu se značně podepsala revoluce a otevření hranic a s tím spjatý výlet do Itálie a jakési kamarádčufty s taliánskými zemědělci. Komedie dle mě v první polovině drží vysokou úroveň, spoustu humorných situací a jak jsem psal již v úvodu, jedna hláška střídá další. Po návratu do Hoštic ovšem kvalita letí strmě dolů a obzvlášť děj omotaný kolem zřízení nudapláže byl tak nějak … no zbytečný a téma se dalo použít o dost lépe jinak. U Troškových filmů nikdy moc nešlo o umělecký dojem, což režisér sám přiznává a tudíž lze nalézt řadu nedokonalostí co se kamery i střihu týká. Je velmi patrné, že celý film táhnou především skvěle zahrané postavy a je paradoxem, že ty nejlepší a pro mě nesmrtelné výkony předváděli vesměs neherci, rodáci z Hoštic. Jako poslední bych se rád pozastavil nad velmi vtipným monologem paní Růžičkové na samém konci filmu, který z pohledu dnešní doby působí obzvlášť úsměvně. Prostředí obyčejné české vísky a reálného zobrazení „čecháčství“ však nikdy nezklame a své diváky si jistě najde.

Hodnotím 7/10

Ke shlédnutí např. zde http://tracker.czech-server.com/details ... 6800dd4397

Život je krásný / La vitta é bella (1997)

Italská tragikomedie z prostředí válečného koncentráku, která chytne za srdce i nejnáročnější diváky. Film má dvě dějové a dvě emoční tváře. První část děje je víceméně romantická a působí mile a vtipně. Prudký zlom přichází spolu s válkou a na místo romantiky přichází na scénu drama, které se ovšem velmi originálně nadále střídá s komediálními prvky, což dělá z filmu výjimečný skvost. Přiznám se, že ve filmu byla řada momentů, kdy jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet (a to v dobrém slova smyslu). Benigniho postava Guida je pro mě tou nejpozitivnější a nejmilejší z celé škály filmů, které jsem měl možnost vidět. Tohoto filmu si velmi cením. Je to film o válce, genocidě, lásce a rodičovství. Ve filmech s tématikou koncentračních táborů se vesměs setkáme s čistokrevnými dramaty, což je jistě správně, události to byly strašné, ale Benigni jde i na toto téma humornou cestou a to velmi vkusně a jemně. Pro mě je Život je krásný jedním z nejlepších filmů a běda těm kteří ho dosud neviděli. Skutečná perla mezi filmy.

Hodnotím 10/10

Ke stažení např. zde : http://tracker.czech-server.com/details ... 5c809b53cf

03 led 2009 22:32
Nejukecanější
Nejukecanější

Vlákna / Threads (1984)

Vlákna jsou dozajista filmem, který má diváka šokovat a zároveň postrašit. Ne náhodou byl v mnoha státech dokonce zakázaný (zřejmě vlivem Studené války a opravdu surovou až děsivo reálností). V tomto případě se britská televeziní produkce skutečně vyznamenala a z minima prostředků vyždímala maximum. Film nabízí apokalyptickou vizi 3. světové války se všemi jejími důsledky a dokumentárním stylem mapuje pravděpodobný vývoj civilizace. Málokdy mě nějaký film emočně odbourá, ale tento to dokázal na plno. Těžko najdete depresivnější snímek v distribuci. Všem potenciálním divákům doporučuju před shlédnutím alespoň malého frťánka na uklidněnou, protože film vás provede peklem, které nemusí být ani v dnešní době jen fantasem. Kdo se jen trochu zajímá o dění ve světě, neměl by snímek minout.

Hodnotím 9,5/10

ke stažení např. zde : http://tracker.czech-server.com/details ... 7ed3df54e5

03 led 2009 23:18
Začátečník
Začátečník

Sedm / Se7en 1995

Chytrá zápletka a naprosto geniální pointa, která vás přitluče do křesla. O technické stránce nemá cenu mluvit - nic jí nechybí. Herecké výkony jsou naprosto fantastické - Morgan Freeman předvádí strhující výkon.Síla tohoto snímku ale tkví i (a vlastně zejména) v silném a propracovaném scénáři, který se téměř vyvarováva logických chyb, které se velmi často objevují ve filmech obdobného žánru.

Hodnotím 10/10

Ke stažení např. zde : http://tracker.czech-server.com/details.php?id=5ce038fa39505bbbe00a3d101447cea44715eacf

03 led 2009 23:20
Nejukecanější
Nejukecanější

Pulp Fiction - Historky z podsvětí (1995)

Než jsem tento snímek viděl, hodně jsem o něm četl. Předcházeli ho ty nejvyšší chvály, kult mezi kulty atd. Očekávál jsem od filmu něco vyjímečného a musím říct, čekal jsem až moc. Vůbec celá Tarantinova tvorba mi moc nevoní a PF jest pro mě dobrým příkladem. Nepříjemně mě utahaly sálodlouhé dialogy, které si troufnu říct, ne vždy rozvíjeli film ani nijak podstatně postavy. Obzvlášť scéna v baru Travolta/ Turman pro mě byla značně vysilující. Uběhla hodina, dvě a já stále čekal v čem je ta pointa, co je na tom filmu tak excelentního a za co že je pro lidi Tarantino filmovým géniem? Střípky odpovědi jsem nalezl v poslední třetine filmu, kdy se začal slepovat děj v celek a film začal mít konečně grády. K vidění je plejáda hvězd, kteří odvedli výbornou práci. Nicméně Historky pro mě byli jako celkový dojem spíše zklamáním vhledem k pověsti kterou mají vybudovanou. Věřím, že na druhé shlédnutí bych to viděl asi lépe, ale přes délku metráže raději neplánuji. PS: Film má perfektní hudbu, soundtrack doporučuju.

Hodnotím 6,5/10

ke staženi např. zde : http://tracker.czech-server.com/details ... 0bd981cb05

http://tracker.czech-server.com/details ... 002a0625ab

http://tracker.czech-server.com/details ... 9bfd56c1d9

Naposledy upravil DonQuijotte dne 03 led 2009 23:40, celkově upraveno 1

03 led 2009 23:38
COD 4 admin

Třinácté patro / The Thirteenth Floor

Film vyšel ve stejném roce jako slavný Matrix. Má velice podobnou zápletku (dle mého názoru myšlenkově mnohem lepší), přesto je poněkud opomíjený. Autoři evidentně s mnohem menšími finančními prostředky natočili mnohem ponuřejší dílko. Film nestojí na hereckých výkonech ale na dobrém scénáři. Film se vyhnul spoustě faktických chyb, které obsahuje Matrix. Snad jen díky téměř absenci akčních scén (a určitě reklamy :)) nedosáhl takového úspěchu jako dílo bratří Wachowskych.

Hodnotím: 9/10

Ke stažení:
DVD
DivX

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby

Obrázek

03 led 2009 23:40
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Království / The Kingdom 2007

Thriller z prostředí středního východu, který mě zaujal hlavně díky (téměř) realistickému podání bojů tamních náboženských fanatiků-džihádu, proti "všemu západnímu". Do Rijádu doslova "propašovaný" speciální tým FBI, si vzal za úkol vyšetřit bombový útok na americkou civilní čtvrť, při kterém zahynul i jeden z jejich kolegů, ale zároveň se musí podvolit místním náboženským tradicím, a je neustále pod dohledem místní policie. Díky podpoře místního šejka/prince se ale nejen podaří odhalit překvapující zjištění ohledně atentátu, ale také (víceméně) odolat neustálým útokům fanatických muslimů.
Místy až komické střetnutí pracovních postupů FBI a saudskoarabské policie se střídá s nekončící akcí v ulicích Rijádu.
Vedoucího týmu FBI zahrál skvělý Jamie Foxx.

Hodnotím 9/10

Ke stažení zde: http://tracker.czech-server.com/details ... c858b1a5d8

03 led 2009 23:43
Kecálek
Kecálek

U2 3D (koncert) (2007)

Do IMAXu jsem šel se smíšenými pocity a s nimi jsem taky odcházel ... oči mi mnohdy zahltily slzy a smutek, někdy zase radost a senzace, ale určitě jsem se po celou dobu ani chvilku nenudil. Krásná kamera a 3D skororealistický pohled na celou skupinu prokládaný střihy na jásající fanoušky, jindy zase brečící při věhlasném "Hura, hura", byla to senzace. Zazněly skoro všechny nejlepší hity, technika se postarala o skvělé nasvícení a efekty a Bono zpíval pořád stejně dobrým hlasem, který můžeme slyšet i z jeho nahrávek. Škoda, že takových koncertů ve 3D není víc a určitě se přikláním k názoru, že je to něco jedinečného !

Hodnocení 9,5/10

Temný rytíř / The Dark Knight (2008)

Co k tomu dodat. Nolan přidal novou specifikaci filmu, nejde tohle brát jako něco obyčejného, říct si: "Je to Batman, to mě nezajímá", protože věřím, že Vás to zajímat bude a to opravdu hodně. Nic na fámách jako, že se dělá reklama filmu jen kvůli smrti H. Ledgera nebo podobné řeči, on si posmrtného Oscara klidně zaslouží za svůj zcela brilantní výkon šílence mordujícího město a ležícího v temném zákoutí mozku Batmana a policie města. Celý film je jedna velká, dobře natočená akce propletená skvělými výkony herců; akcí, která se neohlíží zpátky, nebere v potaz žádná osobní dilema, žádné zbytečné průtahy scén, prostě jde pořád a pořád dopředu. Nemůžu k tomu nic víc říct, je to slovy asi nepopsatelný, geniální, brilatní, parádní, umělecký, dobře zrežírováný film s perfektním scénářem a unikátní rolí H. Ledgera jako psychopata i génia v jednom ... tedy film, který hodně dlouho nic jen tak nepřekoná a určitě se zapíše do dějin filmu velkým tlustým písmem. "Hrdina žije tak dlouho, než se z něj stane padouch"

Hodnocení 9/10
Stažení zde: LINK

Zahulíme, uvidíme 2 / Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008)

Nemůžu hodnotit jinak a to z prostého důvodu. U obou dílů tohoto lehce točeného, humorného filmu jsem se příjemně bavil a některé scény i zapamatoval. Jednička byla jako napěchovaný kornout zmrzliny a myslel jsem že ta hromada se u druhého dílu už složí, ovšem přidajíce na jí dva kopečky ještě mírně povýšila a přinesla tomu nový rozměr ! John Cho jsem nikdy moc nemusel, ale sem prostě pasuje, dva naprosté protiklady brutálně se dostávající z přísně střeženého vězení přes nejrůznější nástrahy a to ani nemluvím a comebacku vyšinutého N. Patrick Harrise, který se ve filmu neměl původně objevit. Ne že by to bylo nějaké převratné dílo, ale za shlédnutí minimálně jednou až dvakrát stojí a určitě se dá zasmát.

Hodnocení 5/10

Stalo se / The Happening (2008)

Film nabízel spoustu tajností už u prvního traileru, který vypadal velice zajímavě, na film jsem se opravdu těšil. Ale kde je ten zajímavý a propletený slibovaný příběh ? Kde jsou ty unikátní herecké výkony a proč ve filmu jsou akorát tak drahé efekty, ale jinak nestojí za moc ? To jsou otázky, které mi nedávají v noci spát, protože mělo jít o parádní předletní pecku nad kterou by se mělo pozastavit, ale co se taky dalo ostatně čekat od Shyamalana, který zatím moc svého umění nepředvedl v tomhle kruhu, ač jeho ostatní filmy většinou nejsou vůbec špatné, viz. takový Šestý smysl nebo Znamení. Je to takové zklamání června a určitě to bude mrzet spousty a spousty dalších lidí, i když se ve filmu dalo najít pár chvilkami zajímavých momentů, které se jakoby mávnutím vždy rozplynuly a to je opravdu škoda.

Hodnocení 3/10

Wanted (2008)

Když jsem kráčel do kina, měl jsem pár obav, jak se povede kamera, scénář a jak si s tím vůbec všeobecně Bekmambetov pohrál. Po úvodní lehce vtipné inscenaci jsem překvapivě napínavě hltal každou další část filmu a snažil se předpokládat co se stane dál. Přes lehce matrixovské akční scény, přes tvrdý výcvik až po lehce "erotické" momenty s krásnou Angelinou se film přehoupl k nečekanému konci, který zároveň byl takovým, že bych čekal pokračování.

Hodnocení 7/10

Hancock (2008)

Do první půlky jsem se příjemně bavil, byly tam všechny zajímavý scény co byly i v trailerech nebo informacích o filmu, osvětlení toho co bylo předtím a jak se stalo, že má Hancock takové schopnosti a další vcelku zábavný věci. Navíc přiopilé hlášky arogantního Hancocka byly vcelku delikatesní, příjemné zjistit, že může být takový "hrdina" mezi těma všema slušňáčkama. Do druhé půlky se vmísila sice krásná, ale naprosto zbytečná Ch. Theron a začalo se všechno hroutit, film se po oháknutí Hancocka do jeho slušivého oblečku začal stávat vcelku nudným a místy i přehnaným akčním "trhákem léta". W. Smith a jeho skvělá maličkost jménem "talent" dodaly filmu mnohem větší šťávu než kdyby se tam objevil někdo méně charismatický, což je oproti druhé půli výrazné plus. Film se vcelku vyplatí vidět, jen jednou, ale vyplatí a dá se u něj ztrávit příjemná hodinka a půl.

Hodnocení 5/10

Street Kings (2008)

Skoro celé dvě hodiny jsem se příjemně bavil, ne jen pro to, že ve filmu excelovali Keanu Reeves a Fores Whitaker, ale také proto, že si film na nic nehrál, šel přímo na věc. Dobrá kamera a osvětlení scén dodávalo filmu ve večerních scénách jakousi zvláštní atmosféru, čistou a nenápadnou, ale přitom špinavou a prolezlou nápadností. Jedinné co mě trochu zklamalo byl Hugh Laurie, který mohl do své role policisty vnést trochu více prožitku a charakteru, tahle role pro něj i když je jeden z hlavních herců, nebyla moc stavěná, podle mě. Jedná se o nenásilnou brutální akci plnou zkorumpovaných policistů, drog. dealerů, feťáků, pasáků, zabijáků a všeho toho svinstva co nám servíruje dnešní svět. Mezi nimi je ale i v uvozovkách, dobrý policista, částečný alkoholik, který se stará o čistotu města svým vlastním způsobem a jeho šéf ho až do 3/4 filmu parádně kryje, ta 1/4 už je jen čistá akce plná brutálního vraždění a emotivních zážitků spojených s filmem, které ústí až do pro někoho možná nečekaného závěru.

Hodnocení 8/10

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2008)

Nevím co si mám o filmech Burtona myslet, jsou hodně kontroverzní a je potřeba v nich hledat jejich podstatu, ale určitě bych ho považoval za člověka svým způsobem geniálního. Depp se vždycky výborně adaptuje do své role a hodí se snad do všech jeho filmů, do kterých byl zasazen. Upřímně jsem se na tento film hodně těšil a jak jsem očekával, nezklamal. Samozřejmě se dá vytknout pár maličkostí, jako třeba naprosto jednoduchá "zápletka" a rozmanitost prostředí, ale hudební podání bylo chytlavé, kamera průměrná a jak jsem již zmínil, Johny Depp ... vynikající :).

Hodnocení 8/10

Já, legenda / I Am Legend (2007)

V posledních pár filmech se předvedl W. Smith v dobrém světle a tímto unikátním výkonem se zasloužil jen o můj údiv a hodnocení jako pana herce, který se řadí mezi mé nejoblíbenější. Výborné zpracování zpustošeného New Yorku po katastrofě a taková jaksi mrazivá atmosféra příběhu mě dovedla v úžas. Ovšem film byl chvílemi opravdu přeplácaný, takový bez příběhu s až moc velkou kreativitou grafiků, to z velké části zachránil Smith. Kdybych to měl zhodnotit tak se na film opravdu vyplatí podívat, ale ne že bych si ho pustil znovu. A ten konec, že se to náhodně stalo 11.9 si taky mohli odpustit navíc pro dramatický moment by alespoň měla hudba mít nějaké zakončení, kdežto tady jde jen o výbuch a pak náhlý přechod děje na úplný konec zvaný "FRAŠKA". Film mi trochu přišel jako Resident Evil ve kterém se stalo v podstatě to samé a zombie vypadali skoro jako nakažení obyvatelé vyhubené planety v tomto filmu.

Hodnocení 6/10

Americký gangster / American Gangster (2007)

Procítěný a dramatický příběh plný zvratů, korupce, drog ... chci tím říct, že je to jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a R. Scott nasadil laťku filmům nejen poslední doby tohoto žánru dosti vysoko. Tento skvělý filmeček se zapíše do našich pamětí navždy a hned jak se dostane do kin, nebude možné na něj jen tak jít, protože bude sklízet jen dobré recenze a pozitivní hodnocení, proto buodu kina praskat ve švech po celé ČR, ale i v zahraničí. O skvělý soundtrack se postaraz z části Jay-Z a parádní procítěnou písničku jako hlavní téma na webové stránce nazpíval Anthony Hamilton. Tento film by určitě neměl chybět v žádné filmotéce jakéhokoliv fanoušku podobného žánru a ti co mu nefandí by ho měli přinejmenším alespoň jednou vidět. DÍKY SCOTTy

Hodnocení 9/10

04 led 2009 00:42
Kecálek
Kecálek

Bullittův případ / Bullitt (1968)

Nedalo mi to a dnes jsem shlédl, po necelém roce,tento film-(viz. topic o filmu měsíce, kde jsem nepochválil Doomsday a přitom nakousl jednu scénku z Bullittova příběhu. Legendární americké krimi není nijak zvlášt složité, ale v jednoduché zápletce je, někdy, síla. Jistě větším tahákem je Steve McQueen v hlavní roli, nekompromisní detektiv, který si nenechá do ničeho kecat a přitahuje problémy jako cukrová voda vosy (a taky má pěknou bouchačku). Jak jsem napsal, příběh je jednoduchý - policie má chránit svědka (mafián), který se rozhodl mluvit (poté co udělal průser mafii a utekl před smrti) - ta ho ostatně dožene, bohužel už když je hlídán, a tak má detektiv Bullit problém - samozřejmě se ho snaží vyřešit po svém a nebude to způsob pro všechny "košér". I takovéto řešení mi sedí, ať žije tvrdohlavost.
Film zbožňuje můj tatík a mimochodem, je to jedno z prvních krimi-dramat, které jsem viděl. Starý dobrý časy, drsný policista vs nečisté praktiky,nejen, mafie. A teď chci znovu vzpomenout asi nejznámější scénu - automobilovou honičku v San Francisku (ano to město se "zvláštním" stoupáním a klesáním ulic :wink: ) Pár chyb se najde, ale když vyjmeme jen ty dva krásné koráby (Ford Mustang a Dodge Charger), je to dokonalé. Zvuk motoru, brutální výkon a stylová hudba. Všechny ty skoky, nájezdy do zatáček a utrhávání téměř 400koní od asfaltu mě přináší příjemné šimrání v břiše (miluju starýho Mustanga v jakémkoliv podání). Takže spravedlnost a Steve McQueen do boje za lepší zítřky!
Pro mě je největším tahákem atmosféra a hlavní hrdina, respektive McQueen (ten taky odřídil sám celou honičku) .
Hodnocení: 8,5/10
Link: http://tracker.czech-server.com/details.php?id=9cc9c768adeca176148dc13389729117408fc7a1

ZKUSTE: http://forum.czech-server.com/viewtopic.php?f=44&t=10249 FALLOUT THEME

AIRSOFT Theme
http://forum.czech-server.com/viewtopic.php?f=18&t=9464

04 led 2009 00:51
Kecálek
Kecálek

Útěk do divočiny / Into the wild (2007)

Velké dobrodružství mladíka nespokojeného s okolím a společností jako takovou. Odchází hledat smysl života, či štěstí. Dle skutečného příběhu. Jeden z nejsilnějších příběhu, ukazuje sílu a zároveň slabost člověka. Ten mladej kluk za svůj krátkej život poznal hodně a zažil věci, o kterých se mi může zdát, přesto když "pochopil" - chtěl se vrátit, chtěl být s nejbližšími a bohužel zemřel naprosto sám na Aljašce, ale vyrovnaný, spokojený a snad i šťastný. Krásná krajina, nádherná hudba od Eddieho Veddera (normálně Pearl Jam moc nemusim, nebo né vše) ale soundtrack k filmu je boží. Díky filmu jsem se na chvilku vydal taky někam pryč a po těch 2 hodinách se rád vrátil a utřel slzu (popravdě asi né jednu), dojalo mě to jako komplexní dílo - a i ted když vzpomínám tak mě to bere. Příběh ve mě hodně zanechal.

Hodnocení: 9,5/10
Link: http://tracker.czech-server.com/details.php?id=db7b6d5f69e86baf6243f75a210894ae3444b342

ZKUSTE: http://forum.czech-server.com/viewtopic.php?f=44&t=10249 FALLOUT THEME

AIRSOFT Theme
http://forum.czech-server.com/viewtopic.php?f=18&t=9464

04 led 2009 01:33
Nejukecanější
Nejukecanější

Haló, haló / Allo allo ! (1982)

Kultovní britcom, který v našich končinách není tak široce známý jak by si zasluhoval. Celých cca. 80 půlhodinových částí točených bez mála 20 let je postaveno na celkem jednoduché zápletce skrývání britských letců ve franczouzském baru během 2.sv. války. Děj, který by se dal shrnout do jednoho celovečerního filmu přesto překvapivě příjemně pobaví. Jednotlivé série i epizody mají velké kvalitativní výkyvy. Tvůrci se povedlo vymyslet několik impozantních postav, na kterých seriál stojí a padá a sérii donekonečna se opakujicích hlášek, což je zpočátku vtipné, ale v pozdějších sériích již velmi předvídatelné a jejich kouzlo vyprchává do protivna. Haló haló nabízí nenáročnou zábavu bez nutnosti znát podrobně děj celého seriálu (ikdyž je to samozřejmě výhodou). Ať žije René!

Hodnotím 8/10

link - http://tracker.czech-server.com/details ... e6420ebe96

04 led 2009 01:59
Nejukecanější
Nejukecanější

Zeitgeist: Addendum
USA 2008

Je to volne pokracovanie prveho Zeitgeistu : The Movie , ktore reziroval
Peter Joseph.
Lepsi dokument s roku 2008 som nevidel.
Skvela hudba , strih , animacia , myslienka

Neobycajny dokument o stave naseho zkorumpovaneho systemu ktory je zalozeny na peniazoch 8)
Snazi sa ponuknut riesenie ktore nie je zalozene na politike, moralke, zakonoch, peniazoch , ale na modernom, nepovercivom chapani toho co sme, a ako suvisime s prirodou, ktorej sme sucastou.
Prezentuje sa tu celozivotna praca Jacque Fresca a projektu Venus ktora by mohla byt tou odpovedou ako zmenit nase zivoty a zabehnute sposoby zivota.

Pripojte sa k hnutiu :!: :!: :!:
Hodnotím 10/10
«««««««««««««««««««««««««««««««««««««

ObrázekPrincezna Mononoke / Mononoke-himeObrázek
Japonsko 1997

Totalna pecka v animovanom svete. S absolutnou lahkostou prevalcovala na plnej ciare konkurenciu a to nemala ani taky obrovsky rozpocet ako niektore novodobe kusky s produkcie USA.U mna sa v roku 2003(cca) usadil tento film na 1mieste v celosvetovom meradle co sa tyka animovaneho zanru a uz ho niaky iny film nedokazal zosadit.Iba niektore dalsie filmy „japonskeho Disney-ho“ sa mu dokazali vyrovnat ale tie som zaradil az na dalsie priecky rebricku.
Dlzka filmu (133 min) je az ohromujuca a aj pre mna bol problem dopozerat prvy krat tento film dokonca. V momente ked zacali titulky som si uvedomil co som prave videl , ... , nastalo ticho a ja som zažil svoj prvy animovany orgazmus
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pribeh pojednava o odvekom boji medzi ludmi (clovekom) a zvieratami (prirodou) v ktorom nakoniec zvitazi sila lasky , nielen medzi dvoma hlavnymi postavami ale aj laska k prirode a vsemu živemu. Silne emotivny pribeh s vami lomcuje pocas celeho deja a poriadne neviete kde je vlastne dobro a kde zlo , lebo v kazdej postave sa ukryva oboje.

Jedneho dna sa do okolitych lesov blizko kludnej dediny zatula zvieraci boh premeneni v demona (co sposobila gulka zo zelezneho mesta daleko odtialto) Pri obrane dedincanov je bojovnik Ashitaka zraneni a lesny boh usmrteny. Ashitakovi je prorokovana smrt a tak sa vydava s nadejou na daleky zapad kde by mu mohol pomoct Duch lesa. Ked tam vsak dorazi , zapletie sa do vojny medzi lesnymi bohmi a ludmi zo zelezneho mesta ktory nicia okolite lesy aby mohli vyrabat zelezo.

Dost ma dostala posledna pasaz filmu. Ked je uz po vsetkom , (zelezne mesto je znicene , cely les je zniceny a duch lesa dostal spat svoju hlavu) vsetko zacina kvitnut a rast nanovo , z ruin mesta sa stava krasny zeleny pahorok a zaber prejde na posledneho kodama prichádzajúceho k jazierku Ducha Lesa , vtedy divak pochopí, ze ak bude novodoby clovek definovat svoj vztah k prirode ako boj ,tak nikdy v tomto zapase nemoze vyhrat. :cry:
Super animacia , pribeh , hudba , zvuky no proste vsetko (pre kazdeho aj toho kto to videl v cz odporucam si to pozriet minimalne jeden raz v povodnom japonskom zneni :mrgreen: )
Film neni urceni pre cloveka ktory si sadne pred bednu a je mu jedno co bude bezat.Tento zaujimavy fantazy pribeh vas nuti neustale rozmyslat nad kopou drtivych otazok.
a tiez podla mna neni urceni detom - priblizne spravny preklad nazvu by mal byt Princezná pomstychtivý prízrak co by asi vela deti nepotesilo
:roll: :lol:
Hodnotím 11/10
//10bodov za anime zaner a 1bod za to ze prekonava velke mnozstvo klasickych celovecernych filmov
:idea: :arrow: :mrgreen:

Slovenska piratska strana
SpravodliveReferendum
Pravda vas oslobodi
Lampa - Zonacia TANAPU

05 led 2009 13:21
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Obvyklí podezřelí / The Usual Suspects 1995

Pro mě jeden z mých Top15 filmů,který ani po letech neztratil nic ze svých kvalit.
Vynikající krimi se zajímavým hereckým obsazením,brilantním scénářem btw za něj udělěn Oskar.
Prostě film s velkým F a vynikajícím koncem,proto doporučuji vidět film až do závěrečných titulků.

Hodnotím:9,5/10

http://tracker.czech-server.com/details.php?id=3b537247508230f57d6c94667a5b35470402984d

06 led 2009 13:58
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Kdysi byli bojovníky / Once Were Warriors 1994

Tento film jsem viděl na čt2 a nevím zdali vyšel na DVD,já jej mám snad ještě někde na VHS.
Naprosto syrový,šokující film který vás převálcuje a zanechá v člověku stopu a donutí ho trošku popřemýšlet o svém životě.Pohled do života jedné maorské rodiny ne zrovna růžovými brýlemi.

Pokud jej někdo máte na DVD tak dejte vědět :wink:

Hodnotím:9,5/10

06 led 2009 14:20
Nejukecanější
Nejukecanější

Ruiny

O příběhu není třeba se detailně rozepisovat - tedy jen stručně. Parta mladých lidí tráví dovolenou v Jižní Americe. Letní lenošení přeruší nápad nechat se dopravit do džungle, omrknout zarostlé památky a při té příležitosti se podívat po zmizelém německém archeologovi. Nápadu litují brzy. Agresivními domorodci jsou zahnáni na vrchol starobylé stavby, nemají kudy utéct a brzy budou na nevelkém prostoru nad korunami stromů bojovat o holé přežití. Vrah je v tomto případě více než neobvyklý.

Jak lze vyčíst z právě napsaného, odehrává se většina filmu na jediném místě. Snad to zapůsobilo i na duševní stav nepříliš sympatických aktérů - chovají se totiž mimořádně iracionálně. Zvlášť památná je scéna "v té studně je možná mobil, pojďme ho vytáhnout". V neposlední řadě mezi jednotlivými postavami řádí slušná ponorka projevující se vypjatými emocemi, paranoiou, hysterií i klasickým hororovým sporem mezi "musíme něco podniknout" a "počkáme, někdo nás zachrání".

Hodnotim 5/10

Download
http://tracker.czech-server.com/details.php?id=37e81af82fed982e990454da0bb22bca9aaf5531

ObrázekObrázek Obrázek

09 led 2009 07:00
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další